Sprawdź nasz repertuar

Wydarzenia

Witamy w Warszawskiej Operze Kameralnej

REPERTUAR

new

Zapisz się do newslettera

Informacje o aktualnym repertuarze i wydarzeniach
Język newslettera

Warszawa sercem opery

Kultura wyższa to niewątpliwie aspekt życia społecznego, który definiuje szeroko pojętą tożsamość narodową. Repertuar Warszawskiej Opery Kameralnej obejmuje zróżnicowane tematycznie, jak i stylistycznie dzieła całej plejady kompozytorów, choć naszym niewątpliwym mentorem duchowym i autorem większości wykonywanych przez nas utworów jest Wolfgang Amadeusz Mozart.

» Czytaj więcej

Światowy poziom Warszawskiej Opery Kameralnej

Warszawa to ważne miejsce kulturowe nie tylko Polski, ale też Europy, dlatego repertuar Warszawskiej Opery Kameralnej zawiera kompozycje wielu europejskich i światowych autorów. Opera nie ogranicza się do lokalnych występów, lecz również prezentuje swoją działalność podczas licznych tournée zagranicznych. Jesteśmy przez to ważnymi ambasadorami polskiej kultury i propagatorami kultury wyższej. Rozumiejąc nasze powołanie do szerzenia piękna sztuki operowej, dbamy o to, by w skład repertuaru wchodziły projekty skierowane do różnych grup wiekowych, by dorośli spędzali z nami ekscytujące chwile, ale też, aby dzieci mogły w łatwy i przystępny sposób zaznajamiać się z tą wyjątkową formą rozrywki i obcowania – bądź co bądź – z dziedzictwem naszej cywilizacji.

Nowoczesna opera w Warszawie otwarta na nowe technologie

Wystawiając wiele dawnych dzieł z okresu baroku, renesansu czy późniejszych wieków, nie zapominamy o unowocześnianiu naszej działalności. Nie mamy tu na myśli tylko nowych interpretacji starszych sztuk, ale też wyjście poza gmachy naszego pięknego, zabytkowego teatru. Nasi widzowie mogą z powodzeniem oglądać nas z domu przez Internet. Umożliwia to zobaczenie różnych wydarzeń, na które nasi goście mieliby utrudniony dojazd. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszej publiczności z różnymi innowacjami, wykorzystując w Warszawskiej Operze Kameralnej liczne nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Wyjątkowi ludzie tworzący Warszawską Operę Kameralną

Warszawska Opera Kameralna to wyjątkowa instytucja, współpracująca ze sławami polskiej i światowej sceny operowej. Fakt ten daje muzykom naszej Orkiestry i Zespołu Wokalnego możliwość czerpania wiedzy i artystycznej inspiracji od tych muzycznych tuzów, co wpływa na permanentne podnoszenie poziomu wykonawczego.

Wszechstronny repertuar Warszawskiej Opery Kameralnej

Dzięki bogatemu repertuarowi, nasi widzowie mogą zawsze znaleźć coś ciekawego dla siebie. Różnego rodzaju festiwale, opery i koncerty stają się podatnym gruntem do zaznajamiania widza z wieloma dziełami. Wizyta w operze to zdecydowanie wyjątkowe wydarzenie, które nie powinno być jednostkowe. Warto korzystać z możliwości obcowania z kulturą wyższą częściej, by dać sobie szansę odkrywania nowych tematów czy artystycznych interpretacji, z którymi wiąże się współczesna twórczość operowa. Trudno nie zakochać się w sztuce tak wzniosłej i poruszającej serca. Zapraszamy do naszych gmachów przy alei Solidarności 76b i ulicy Konopnickiej 6, by na własne oczy przekonać się o pięknie i wzniosłości, czekających tam na widzów.

Skip to content