Loading Events

SNACK OPERA Jerzego Snakowskiego | KONCERT ONLINE

1 February 2023 - 21 February 2023
10PLN
  • This event has passed.


Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Snack Opera”. Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów. Pierwszym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tym drugim zaproponujemy próbę innego spojrzenia na repertuar klasyczny i arie, które postaramy się wydobyć z operowego lamusa.

Ale w tym spotkaniu artystów ze słuchaczami chodzi nie tylko o muzykę, ale też o rozmowy o niej – będzie można zatem usłyszeć opowieści o sztuce wokalnej, tajemnicach warsztatu śpiewaków i wykonywanych podczas tego wieczoru ariach. Ponadto opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Autorem scenariusza i prowadzącym wieczór jest Jerzy Snakowski – popularyzator opery, baletu, musicalu i operetki. Wykładowca akademicki, komentator życia kulturalnego, publicysta, a ponadto laureat trzech edycji “Wielkiej Gry” z dziedziny opery. W przeszłości był zastępcą dyrektora Opery Bałtyckiej, a także sekretarzem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

Występują:

Anna Fabrello (sopran)
Karolina Sikora (mezzosopran)
Krzysztof Borysiewicz (bas)
Jerzy Snakowski (moderator)
Aleksander Teliga (pianista)

 

Jerzy Snakowski – Prowadzenie i moderacja

 

REPERTUAR:

W. A. Mozart, Pieśń Osmina z opery Uprowadzenie z Seraju
P. Mascagni, Aria Santuzy z opery Rycerskość wieśniacza
J. Massenet , Aria Charlotty z opery Werter
G. Puccini, Aria Liu z opery Turandot
P. Czajkowski, Aria Gremina z opery Eugeniusz Oniegin
J. Offenbach, Barkarola z opery Opowieści Hoffmana
S. Moniuszko, Aria Skołuby z opery Straszny Dwór
D. Auber, Aria ze śmiechem z opery Manon Lescaut


Czas trwania: 70 minut

PO WYKUPIENIU MATERIAŁ DOSTĘPNY JEST ONLINE PRZEZ 48 h

Venue
online
Organiser
Warszawska Opera Kameralna