Loading Events

“VIVALDISSIMO” – Krzysztof Meisinger & Poland baROCK | KONCERT ONLINE

1 February 2023 - 2 August 2023
10PLN
  • This event has passed.


“VIVALDISSIMO” – Krzysztof Meisinger & Poland baROCK
KONCERT ONLINE

Koncert zarejestrowany w dniu 21.02.2021 na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej

Obsada

Krzysztof Meisinger – gitara klasyczna

Orkiestra Barokowa Poland baROCK:

Katarzyna Kmieciak – skrzypce

Marta Michalak – skrzypce

Kacper Szpot – viola

Stanisław Stanecki – wiolonczela barokowa

Marcin Bajon – violone

Maciej Kończak – gitara barokowa

Natalia Hyżak – klawesyn

Mirosław Feldgebel – harfa barokowa

W programie:

Antonio Vivaldi – Koncert D-dur RV 93

Jan Sebastian Bach – Aria na strunie G

Karel Kohaut – Koncert E-dur

***********************************

Johann Sigismund Weiss – Koncert d-moll

Luigi Boccherini – Introdukcja i Fandango

Isaac Albeinz – Asturias


Muzyka barokowa niejedno ma imię, a jej piękno polega na mnogości odczytów i interpretacji. Autorem sensacyjnego, budzącego wiele emocji zarówno wśród krytyków jak i melomanów projektu „Vivaldissimo” jest wirtuoz gitary klasycznej, Krzysztof Meisinger.

Projekt „Vivaldissimo” to najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe, przepojone fantastyczną energią oraz niepowtarzalnym urokiem. Program koncertu Krzysztofa Meisingera i założonej przez niego w 2018 roku orkiestry barokowej Poland baROCK będzie przekrojem lutniowych koncertów barokowych wykonywanych na instrumentach z epoki (gitara romantyczna jako instrument solowy) – od Vivaldiego do Kohouta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m.in. “Aria na strunie G” J. S. Bacha.

Krzysztof Meisinger to gitarzysta, którego światowa krytyka uznaje za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero i Piotra Anderszewskiego. Muzyk występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie – od Tokio po Los Angeles i Buenos Aires (Filharmonia Berlińska, Théâtre du Châtelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Théâtre du Palais-Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmünster w Zurychu), dzieląc scenę z takimi gwiazdami, jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin i Academy of St Martin in the Fields. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej (2014 r.) zwieńczyła wielominutowa owacja, a album Melodia Sentimental nagrany w legendarnym londyńskim Abbey Road Studio uzyskał znakomite recenzje w światowej prasie muzycznej.


Czas trwania: 90 minut

PO WYKUPIENIU MATERIAŁ DOSTĘPNY JEST ONLINE PRZEZ 48 h

Details
Start: 1 February 2023
End: 2 August 2023
Price 10PLN
Categorieskoncert, online
Venue
online
Organisers
Warszawska Opera Kameralna
Warszawska Opera Kameralna