Ładowanie Wydarzenia
16
lipiec
czwartek

1. Mozart Junior Festiwal – Koncert „Enfant prodige/ Enfant terrible”

16 lipca 2020 @ 19:00
  • To wydarzenie minęło.

16.07.2020 Koncert „Enfant prodige/ Enfant terrible” – 19.00 – Kanał YouTube i Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej

Po koncercie panel dyskusyjny na Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej

Druga odsłona młodych wirtuozów, światowej sławy w formie online. Młodzi artyści, ze swoich domów i uczelni zaprezentują szerokiej publiczności swoje nietuzinkowe umiejętności. Forma koncertu pozwoli im także dotrzeć do osób, które nie mogą na co dzień uczestniczyć w koncertach z uwagi na różne ograniczenia (m.in. choroby, zaburzenia).

Korzystając z festiwalowej platformy, będą mogły zachwycić się kunsztem młodych wykonawców, podążających śladami Mozarta, realizując ideę – sztuka ponad podziałami i ograniczeniami.

Recital światowej sławy młodych wirtuozów:

– Yoav Levanon – swoją muzyczną edukację zaczął w wieku lat trzech, jako pięciolatek wygrał swój pierwszy Narodowy Konkurs Pianistyczny w Izraelu, debiutował z Israeli Chamber Orchestra w wieku siedmiu lat. W kolejnych latach występował m.in. w San Carlo Theatre, Verdi Theatre czy National Auditorium Madrid. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na światowych festiwalach pianistycznych, występował u boku m.in. Marty Argerich czy pod batutą Daniela Orena, który stwierdził, że ten młody wirtuoz „gra w taki sposób, w jaki nie zagrałby nawet 40-latek, ma niezwykłą głębię, oczarowuje publiczność”.

– Ariel Lanyi – izraelski młody wirtuoz fortepianu. Przygodę z fortepianem rozpoczął w wieku pięciu lat, jako siedmiolatek debiutował z orkiestrą, rozpoczynając tym samym światową karierę i występując na scenach w Londynie, Paryżu, Rzymie, Pradze czy Brukseli. W 2017 r. zdobył pierwszą nagrodę na Dudley International Piano Competition. Obecnie kontynuuje występy na znaczących scenach świata, m.in. Wigmore Hall w Londynie.

– Alisa Sadikova – siedemnastoletnia rosyjska harfistka. Już jako pięciolatka okrzyknięta mianem „cudownego dziecka”, z powodu swoich niebywałych umiejętności gry na harfie. Jej talent rozwijał Schevelevich. W 2010 r. wygrała International Youth Competition w Nowym Jorku i debiutowała na scenie Carnegie Hall. Występuje solo jak i z wieloma prestiżowymi orkiestrami z całego świata na scenach m.in. Vienna State Opera, Moscow International House of Music. Jej talent szeroko komentują krytycy, uznając ją za „prodigy classical harpist”.

Szczegóły
Data: 16 lipca 2020
Czas: 19:00