Ładowanie Wydarzenia
16
lipiec
czwartek

1. Mozart Junior Festiwal – Koncert „Enfant prodige/ Enfant terrible”

16 lipca 2020 @ 19:00
  • To wydarzenie minęło.

16.07.2020 Koncert „Enfant prodige/ Enfant terrible” – 19.00 – Kanał YouTube i Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej

Po koncercie panel dyskusyjny na Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej

Druga odsłona młodych wirtuozów, światowej sławy w formie online. Młodzi artyści, ze swoich domów i uczelni zaprezentują szerokiej publiczności swoje nietuzinkowe umiejętności. Forma koncertu pozwoli im także dotrzeć do osób, które nie mogą na co dzień uczestniczyć w koncertach z uwagi na różne ograniczenia (m.in. choroby, zaburzenia).

Korzystając z festiwalowej platformy, będą mogły zachwycić się kunsztem młodych wykonawców, podążających śladami Mozarta, realizując ideę – sztuka ponad podziałami i ograniczeniami.

Recital światowej sławy młodych wirtuozów:

– Yoav Levanon – swoją muzyczną edukację zaczął w wieku lat trzech, jako pięciolatek wygrał swój pierwszy Narodowy Konkurs Pianistyczny w Izraelu, debiutował z Israeli Chamber Orchestra w wieku siedmiu lat. W kolejnych latach występował m.in. w San Carlo Theatre, Verdi Theatre czy National Auditorium Madrid. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień na światowych festiwalach pianistycznych, występował u boku m.in. Marty Argerich czy pod batutą Daniela Orena, który stwierdził, że ten młody wirtuoz „gra w taki sposób, w jaki nie zagrałby nawet 40-latek, ma niezwykłą głębię, oczarowuje publiczność”.

– Ariel Lanyi – izraelski młody wirtuoz fortepianu. Przygodę z fortepianem rozpoczął w wieku pięciu lat, jako siedmiolatek debiutował z orkiestrą, rozpoczynając tym samym światową karierę i występując na scenach w Londynie, Paryżu, Rzymie, Pradze czy Brukseli. W 2017 r. zdobył pierwszą nagrodę na Dudley International Piano Competition. Obecnie kontynuuje występy na znaczących scenach świata, m.in. Wigmore Hall w Londynie.

– Alisa Sadikova – siedemnastoletnia rosyjska harfistka. Już jako pięciolatka okrzyknięta mianem „cudownego dziecka”, z powodu swoich niebywałych umiejętności gry na harfie. Jej talent rozwijał Schevelevich. W 2010 r. wygrała International Youth Competition w Nowym Jorku i debiutowała na scenie Carnegie Hall. Występuje solo jak i z wieloma prestiżowymi orkiestrami z całego świata na scenach m.in. Vienna State Opera, Moscow International House of Music. Jej talent szeroko komentują krytycy, uznając ją za „prodigy classical harpist”.

Szczegóły
Data 16 lipca 2020
Czas 19:00