Ładowanie Wydarzenia
25
październik
niedziela

Crossover – TRE VOCI – Koncert odwołany

25 października 2020 @ 18:30
  • To wydarzenie minęło.

W związku z chorobą artysty koncert “Tre Voci” dniu 25 października jest odwołany.
Zwrot środków za bilety zakupione online nastąpi automatycznie.
Osoby, które zakupiły bilety w kasie teatru proszone są o kontakt pod numerem telefonu +48 512 146 312.
Życzymy artyście dużo zdrowia i zapraszamy na pozostałe wydarzenia Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

Cykl koncertów prezentujących najciekawszych twórców, poruszających się na pograniczu klasyki i muzyki popularnej, przekraczających gatunki, stąd – crossover, łączenie z pozoru niemożliwych form muzycznych.

Każdy z koncertów odbywających się na scenie Basenu Artystycznego ma charakter wyjątkowy: publiczność siedząc przy stolikach, staje się nie tylko świadkiem, ale również uczestnikiem wydarzenia. Artyści tworzą intymną relację z Widzami, dlatego każda osoba na widowni ma poczucie, że koncert jest adresowany specjalnie do niej. Cykl Crossover ma pokazać, że w dzisiejszych czasach można z powodzeniem poruszać się w różnych stylach muzycznych i że klasycznie wykształceni artyści traktują muzykę coraz częściej całościowo, dzieląc ją jedynie na dobrą i złą.

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wybitnych artystów, m.in.: wirtuoza akordeonu o bogatej wyobraźni muzycznej – Marcina Wyrostka, Tre Voci – trzech tenorów i  zarazem showmanów o wyjątkowych głosach i osobowościach scenicznych, Bogdana Kierejszę – polskiego Davida Garretta, skrzypka o niebywałej charyzmie i umiejętności nawiązywania więzi ze słuchaczami, Marcina Patrzałka – młodego gitarzystę, który zjawiskową grą podbił serca amerykańskiej publiczności i jurorów America’s Got Talent, Alinę Mleczko – najwybitniejszą polską saksofonistkę, która wprowadzi publiczność w magiczny świat tanga Carlosa Gardela, czy śpiewaka – Plácido Domingo Jr, który ze swoją sztuką idealnie wpisuje się w stylistykę crossover.

Crossover cieszy się coraz większą popularnością na świecie. Wielu śpiewaków czy instrumentalistów, znanych z wykonywania klasycznego repertuaru, włącza często do programu aranżacje znanych utworów z muzyki popularnej, filmowej, musicalowej, czy nowe kompozycje w stylu pop. Niektórzy decydują się specjalizować w tego typu twórczości. Najlepszym przykładem jest tutaj tenor Andrea Bocelli, który postanowił się skupić przede wszystkim na popularnym repertuarze. Podobnie jest z instrumentalistami. David Garrett, zaczynał jako skrzypek, bardzo wysoko ceniony za interpretacje klasycznego repertuaru, a później świat zachwycił się jego koncertami w stylu crossover. Luka Šulić i Stjepan Hauser, tworzący duet 2Cellos, też zaczynali (z licznymi sukcesami) jako typowo klasyczni wiolonczeliści. Później zdecydowali się wspólnie udowadniać światu, że na wiolonczeli można z powodzeniem wykonywać także bardzo znany i lubiany repertuar. Są też tacy artyści, jak np. Yo-Yo Ma, którzy wciąż specjalizują się w muzyce klasycznej, co nie przeszkadza im poruszać się także w różnych stylach i przekraczać granice. Pierwszym artystą, który zasłynął z repertuaru crossover (mimo, że ten termin jeszcze wtedy nie funkcjonował), był klasycznie wykształcony tenor oraz aktor – Mario Lanza. Jednak erę crossover zapoczątkował wspólny występ trzech słynnych tenorów na zakończenie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1990 roku. Luciano Pavarotti, José Carreras i Plácido Domingo, włączając do repertuaru najpopularniejsze utwory muzyki operowej, tradycyjnej i popularnej, wytyczyli nowy kierunek artystom związanym ze światem muzyki klasycznej.

 

TREvoci – polskie trio muzyczne, wykonujące muzykę klasyczną i pop operową. W skład formacji wchodzą tenorzy: Wojciech Sokolnicki „Voytek Soko”, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. TREvoci już od ponad czterech lat wzbudzają zachwyt publiczności na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce. Koncertowe spotkania z publicznością są dla nich wyzwaniem, nawet jeśli dzieli się scenę na trzech. A kiedy stają obok siebie, dzieje się magia. Przekonała się o tym publiczność m. in. w Chicago (Chicago Symphony Hall, Copernicus CENTER), Chiang Mai (Kad Theater – Thailand), Toronto (Chrystian Performing Arts Centre), Vancouver (Centennial Theatre), Warszawie (Filharmonia Narodowa, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Stadion Narodowy), Gdańsku (Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka), Poznaniu (Filharmonia Poznańska, Sala Ziemi MTP) czy Krakowie (Aleja Róż).

Dzisiejszego wieczoru publiczność zgromadzona na widowni Basenu Artystycznego ulegnie tej magii roztaczanej przez TREvoci.

Zapraszamy!

Szczegóły
Data 25 października 2020
Czas 18:30