Jazz z MACV: Marcin Masecki

Home / Jazz z MACV: Marcin Masecki
Ładowanie Wydarzenia
31
październik
sobota

Jazz z MACV: Marcin Masecki

31 października 2020 @ 19:00
  • To wydarzenie minęło.

W programie:

Jan Sebastian Bach – Koncert E-dur BWV 1053 (18’)

Carl Philipp Emanuel Bach – Koncert c-moll Wq 43/4 (12’)

Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert C-dur nr 13 K.415 (20′)

Performing parts based on the critical edition Carl Philipp Emanuel Bach: The Complete Works (www.cpebach.org) were made available by the publisher, the Packard Humanities Institute of Los Altos, California.

Partie orkiestrowe przygotowane na podstawie wydania krytycznego Carla Philippa Emanuela Bacha: The Complete Works (www.cpebach.org) zostały udostępnione przez wydawcę, Packard Humanities Institute of Los Altos w Kalifornii.

„Jazz z MACV” to cykl koncertów Warszawskiej Opery Kameralnej, podczas których łączą się różne muzyczne tradycje, estetyki, wrażliwości artystów.

Marcin Masecki – grający i tworzący jazz, muzykę klasyczną, eksperymentalną – wystąpi w cyklu „Jazz z MACV” na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej w najbliższy piątek i sobotę o 19.00. Pianista, kompozytor, aranżer jest jednym z najbardziej oryginalnych muzyków, występujących z repertuarem klasycznym, ale też popowym. Jego edukacja muzyczna od początku polegała na studiowaniu oraz graniu i klasyki, i jazzu. Ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Po powrocie do Polski związał się ze sceną muzyki alternatywnej, a jednocześnie wciąż rozwijał się jako jazzman. W 2005 roku otrzymał pierwszą nagrodę i złoty medal podczas Miedzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie. Nagrywał albumy solowe, płyty z formacją Paristetris, grywał też koncerty z repertuarem klasycznym. Bach w jego repertuarze zajmuje szczególne miejsce – w 2012 roku nagrał bachowskie fugi na dyktafonie taśmowym, a wykonał je na zabytkowym fortepianie Steinway swojej babci, który specjalnie przestroił, by zniszczyć jego doskonałe brzmienie.
Podczas dwóch koncertów w Basenie Artystycznym Marcin Masecki wraz z Musicae Antiquae Collegium Varsoviense wykonają utwory Jana Sebastiana Bacha, Carla Philippa Emanuela Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Brzmienie zespołu instrumentów dawnych MACV połączy się z wyjątkowymi interpretacjami Marcina Maseckiego.

„Jazz z MACV: Marcin Masecki”, 30 października, 31 października, 19.00, Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej

Szczegóły
Data 31 października 2020
Czas 19:00
Skip to content