Ładowanie Wydarzenia
30
styczeń
sobota

SNACK OPERA Jerzego Snakowskiego “Arie spod choinki” – KONCERT ONLINE

30 stycznia 2021 @ 16:30
  • To wydarzenie minęło.

PO WYKUPIENIU MATERIAŁ DOSTĘPNY JEST ONLINE PRZEZ 48 h

 

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Snack Opera”. Format jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i arie, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć opowieści o sztuce wokalnej, tajemnicach warsztatu śpiewaków i wykonywanych podczas tego wieczoru utworach. A ponadto opowiemy Państwu na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tej wiedzy znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale  uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Autorem scenariusza i prowadzącym wieczór jest Jerzy Snakowski – popularyzator opery, baletu, musicalu, operetki. Wykładowca akademicki, komentator życia kulturalnego, publicysta, a ponadto laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. W przeszłości był zastępcą dyrektora Opery Bałtyckiej, a także sekretarzem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni.

Szczegóły
Data 30 stycznia 2021
Czas 16:30