Loading Events
19
lipiec
niedziela

Barok w rytmie tanga. Festiwal „Muzyka w Pałacu Balińskich w Jaszunach”. Litwa

19 lipca @ 15:00 - 16:10

Pałac Balińskich w Jaszunach, Litwa

Barok w rytmie tanga

Sopran | Dorota Szczepańska
Kontratenor | Jan Jakub Monowid

Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (MACV)

Dyrygent | Miłosz Korpol

 

 

Program

Vivaldi: Uwertura do opery L’Olimpiade

Purcell: Aria Strike the Viol z ody Come, Ye Sons of Art

F. Händel: Aria Al lampo dell’armi z opery Giulio Cesare in Egitto

Monteverdi: Duet Zefiro torna ze zbioru Scherzi musicali

Stradella: Uwertura do opery Il Trespolo tutore

F. Händel: Duet Fermati! No, crudel! z opery Rinaldo

Vivaldi: Aria Armatae face z oratorium Juditha Triumphans

Vivaldi: Aria Vedrò con mio diletto z opery Il Giustino

F. Händel: Duet Caro!… Bella!… Più amabile beltà z opery Giulio Cesare in Egitto

Vivaldi: La Follia (Sonata op. 1 nr 12, RV 63)

de Bailly: Yo soy la locura

Marín: No piense Menguilla

Velázquez: Bésame Mucho

Piazzolla: Libertango

 

 

Czas trwania | 70 minut


W historycznych wnętrzach i malowniczym otoczeniu Pałacu Balińskich ponownie zabrzmi muzyka najwyższej próby. Festiwal „Muzyka w Pałacu Balińskich w Jaszunach” od lat przyciąga melomanów, stając się wyjątkowym miejscem spotkania historii, natury i sztuki oraz symbolem owocnej współpracy Litewskiej Narodowej Filharmonii i Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego.

Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji będzie koncert „Barok w rytmie tanga”, podczas którego muzyka XVII i XVIII wieku spotka się z gorącymi rytmami Ameryki Południowej. To niezwykła muzyczna podróż od dzieł Antonio Vivaldiego, Henry’ego Purcella, Georga Friedricha Händla i Claudio Monteverdiego po ponadczasowe „Bésame Mucho” Consuelo Velázquez oraz pełne pasji „Libertango” Ástora Piazzolli.

Na scenie wystąpi Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense”, jeden z najwybitniejszych polskich zespołów specjalizujących się w wykonawstwie historycznym. Orkiestrę poprowadzi Miłosz Korpol, a partiom solowym blasku dodadzą znakomici artyści – Dorota Szczepańska (sopran) oraz Jakub Monowid (kontratenor).

Starannie ułożony program prowadzi słuchaczy od barokowych uwertur, wirtuozowskich arii i duetów operowych, przez hiszpańskie pieśni pełne namiętności, aż po kultowe melodie XX wieku. Łączy różne epoki i style, pokazując, że muzyka nie zna granic i potrafi tworzyć fascynujący dialog między tradycją a współczesnością.

Koncert potrwa około 70 minut i będzie kolejnym dowodem na to, że festiwal w Jaszunach jest miejscem wyjątkowych spotkań artystów z Litwy i zagranicy, a Pałac Balińskich niezmiennie pozostaje przestrzenią otwartą na kulturę najwyższej próby.

Szczegóły
Data 19 lipca
Czas 15:00 - 16:10
KategoriaKoncert
Venue
Pałac Balińskich
Adres: Jaszuny, Rejon solecznicki 17252 Lithuania
+ Google Map