Ładowanie Wydarzenia
28
Luty
niedziela

FRYDERYKOWI NA URODZINY

28 lutego @ 18:00 - 19:00
20PLN – 30PLN
  • To wydarzenie minęło.

28 lutego 2021 18:00 (niedziela)

KONCERT  |  Teatr WOK przy al. Solidarności 76 B

Wystąpią:

Jerzy Maciejewski – fortepian

Andrzej Wróbel – wiolonczela

 

 

Program:

1. Introdukcja i Polonez C- dur na fortepian i wiolonczelę op. 3

2. 4 Mazurki op. 68

Mazurek C-dur nr 1

Mazurek a-moll nr 2

Mazurek F-dur nr 3

Mazurek f-moll nr 4

3. Polonez As-dur op. 53

4. Sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65

I Allegro moderato, Maestoso

II Scherzo

III Largo

IV Finale, Allegro

Polot, finezja, kunszt – w taki sposób najprościej można określić pianistykę wirtuoza, Jerzego Maciejewskiego. Solista, członek zespołów kameralnych, w tym autorskiego Tria Fortepianowego im. Ignacego Jana Paderewskiego, a także jeden z członków i współzałożyciel zespołu Camerata Vistula, swobodnie porusza się w muzyce wszystkich epok i czyni to zawsze z jednakowym, charakterystycznym dla siebie pietyzmem.

Jerzy Maciejewski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego kariera przebiega trójtorowo, zarówno jako wykonawcy, pedagoga, jak i popularyzatora muzyki. Swą działalność artystyczną realizuje zarówno w sferze solistycznej, jak i kameralnej. W tej pierwszej bardzo istotna jest współpraca z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, a w jej ramach m.in. występy z recitalami w Żelazowej Woli, pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich oraz innych miejscach związanych z naszym kompozytorem. Pianista uczestniczył w wielu renomowanych festiwalach muzycznych, jest zapraszany do udziału w koncertach filharmonicznych w całym kraju i za granicą. Z jednakową erudycją co chopinowskie dzieła, Jerzy Maciejewski interpretuje muzykę współczesną, niejednokrotnie dokonując światowych prawykonań. Od lat zaliczany jest do grona najwybitniejszych znawców muzyki Fryderyka Chopina.

Podczas koncertu Jerzemu Maciejewskiemu towarzyszyć będzie Andrzej Wróbel – jeden z najwybitniejszych wiolonczelistów polskich, artysta swobodnie poruszający się w muzyce wszystkich epok, lider licznych projektów artystycznych. Andrzej Wróbel jest absolwentem Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina (1972) i od tego samego roku jej wykładowcą. W latach 1966-86 pracował w Zespole Kameralistów Filharmonii Narodowej pod kierunkiem Karola Teutscha, a w roku 1972 był współzałożycielem Kwartetu Polskiego. W latach 1972/1973 pracował  w orkiestrze Filharmonii Narodowej a w okresie 1972 – 1985 pracował jako koncertmistrz w Warszawskiej Operze Kameralnej. Był założycielem Polskiej Orkiestry Kameralnej z Jerzym Maksymiukiem, w roku 1986 założył zespół kameralny Camerata Vistula, który do tej pory jest przez niego kierowany. Poza repertuarem klasycznym Andrzej Wróbel gra także wiele utworów muzyki współczesnej, zarówno w ramach działalności kameralistycznej, jak i solistycznej. Zrealizował liczne opracowania na zespół kameralny, z czego najistotniejsze, to pierwsze od czasów Chopina wersje kameralne wszystkich utworów tego artysty na fortepian i orkiestrę.

Szczegóły
Data: 28 lutego
Czas: 18:00 - 19:00
Cena: 20PLN – 30PLN
Miejsce
Teatr WOK
Adres: al. Solidarności 76 b
Warszawa,

+ Google Map
Organizator
Warszawska Opera Kameralna