Ładowanie Wydarzenia
26
listopad
sobota

Koncert VINTAGE / Anna Sroka-Hryń

26 listopada 2022 @ 19:00 - 21:00
  • To wydarzenie minęło.

Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej

Koncert VINTAGE
Anna Sroka-Hryń

Ze specjalnym udziałem:

Alicji Węgorzewskiej
Macieja Miecznikowskiego
Bogdana Kierejszy

Zespół muzyczny:

Urszula Borkowska – fortepian,
Mateusz Dobosz – kontrabas,
Szymon Linette – perkusja,
Marcin Świderski – saksofon/flet.

W czasie koncertu zaprezentowane zostaną przedwojenne utwory w wykonaniu Anny Sroki–Hryń w aranżacjach Urszuli Borkowskiej.


Vintage
...to styl w kulturze i sztuce. W modzie, w której zaistniał w XIX wieku, polega na noszeniu rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączeniu stylów pochodzących z różnych epok. Ubrania z poprzednich dekad albo starsze niż 20 lat są zwykle uznawane za vintage. Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności. Obecnie słowem tym określa się produkty, które jedynie nawiązują do poprzednich epok.

Koncert VINTIGE to wędrówka w niezapomniane lata 20 i 30 ubiegłego wieku, kiedy swój rozkwit przeżywały kabarety, małe scenki i podscenki teatralne. To czas wybitnych autorów jak Marian Hemar, Julian Tuwim i kompozytorów; Jerzy Petersburski, Henryk Wars i niezapomnianych pieśniarzy; Hanka Ordonówna, Adam Astor. Odważnie sięgamy po te utwory i zgodnie z definicją słowa vintage łączymy style szukając nowego brzmienia.

VINTAGE nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm. Cechą charakterystyczną tego stylu jest łączenie przeciwieństw. Na warsztat wzięliśmy utwory z tamtych lat i odczytujemy je na nowo, zestawiamy ze sobą styl lat 30 – tych z naszą współczesną wrażliwością. Z tego artystycznego
patchworku wyłoniło się zupełnie nowe brzmienie. W koncercie nie zabraknie ówczesnych szlagierów w nowym ,,garniturze”, jak i mniej znanych utworów, które dzięki wyjątkowym i odważnym aranżacjom Urszuli Borkowskiej zyskują nowe brzmienie.

Pomysłodawczynią koncertu jest aktorka i piosenkarka Anna Sroka–Hryń.

Szczegóły
Data 26 listopada 2022
Czas 19:00 - 21:00
Miejsce wydarzenia
Basen Artystyczny
Adres: ul. M. Konopnickiej 6
Warszawa, 00-491

+ Google Map