Ładowanie Wydarzenia
30
maj
niedziela

Koncert finalistów Międzynarodowego Talent Show WIRTUOZI V4+

30 maja 2021 @ 17:00 - 18:30
30PLN
  • To wydarzenie minęło.

2. Mozart Junior Festiwal w Warszawie

Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej

Wolfgang Amadeusz Mozart

Koncert finalistów Międzynarodowego Talent Show WIRTUOZI V4+

 

Występują:

Michał Korzeń – fortepian
Dawid Siwiecki – akordeon
Maciej Smoląg – fortepian
Zarina Zaradna – harfa

W roku 2020 Polska po raz pierwszy uczestniczyła w Międzynarodowym talent show Wiruozi 4+ . Czwórka polskich finalistów walczyła o główną nagrodę, ale i o uznanie publiczności w Budapeszcie, który już od kilu lat organizuje ten znakomity talent show. Jedną z nagród dla naszych finalistów był udział w koncercie podczas II Festiwalu Mozart Junior

Zainteresować dzisiejszą młodzież muzyką klasyczną to duże wyzwanie, zwłaszcza w kontekście tego, co dominuje w Internecie, szczególnie na YouTube. Ale Wirtuozi V4+ może to zmienić, prezentując wspaniały świat muzyki klasycznej w nieszablonowy sposób – podsumowała poprzednią edycję dyrektor WOK i jednocześnie Juror Virtuosos 4+ Alicja Węgorzewska.

W koncercie zaprezentuje się czwórka wybitnie utalentowanych młodych wirtuozów, finalistów poprzedniej edycji Wirtuozów: czternastoletni Michał Korzeń grający na fortepianie, piętnastoletni akordeonista Dawid Siwiecki, osiemnastoletni pianista Maciej Smoląg oraz dziesięcioletnia Zarina Zaradna grająca na harfie. Przypomnieć należy, że zwycięzcą z Polski był Dawid Siwecki, który odnosi znaczące sukcesy chociażby ostatni w marcu 2021 na Łotwie, gdzie zwyciężył w konkursie Młodych Wykonawców Muzyki Współczesnej. Podobnie jak Dawid, inna wspaniała finalistka Wirtuozów Zarina Zaradna, młoda utalentowana harfistka, wygrywa kolejne konkursy m.in. Międzynarodowy Konkurs Harfowy “GLOWING HARP” na Ukrainie czy Międzynarodowy Konkurs ISCART w Szwajcarii.

Szczegóły
Data 30 maja 2021
Czas 17:00 - 18:30
Cena 30PLN
Miejsce wydarzenia
Basen Artystyczny
Adres: ul. M. Konopnickiej 6
Warszawa, 00-491

+ Google Map
Organizator
Warszawska Opera Kameralna