Ładowanie Wydarzenia
12
maj
niedziela

Najpiękniejsze walce świata

12 maja 2019 @ 19:00
  • To wydarzenie minęło.

Warszawska Opera Kameralna realizuje stały cykl koncertów w Pałacu  Królewskim Jana III Sobieskiego w Wilanowie, w czasie którego prezentowane są dzieła kameralne jak i specjalne transkrypcje form symfonicznych zredukowane do kwartetów i kwintetów smyczkowych oraz arie i pieśni. Wykonywana jest muzyka Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Dmitrija Szostakowicza, rodziny Straussów. Repertuar naturalnie wpisuje się w kalendarz i współgra z okresem karnawału, Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia, pór roku czy wpisuje się w linię programową festiwali (m.in. Festiwalu Mozartowskiego). Koncerty odbywają się w Sali Białej lub w oranżerii pałacowej.

Tym razem zapraszamy Państwa do…Walca. Najpiękniejsze walce świata w wykonaniu młodych, utalentowanych polskich artystów – Patrycji Słomczyńskiej – skrzypce i Aleksandra Dębicza – fortepian.

W programie koncertu m.in. Walce Fryderyka Chopina, walce z Dziadka do orzechów, walc Anny Kareniny,  czy…. walc cioci Marge (Aunt Marge`s Waltz) z filmu Harry Potter i Więzień Azkabanu, Walc z filmu Malowalny welon.

 

 

Szczegóły
Data 12 maja 2019
Czas 19:00