Ładowanie Wydarzenia

SNACK OPERA JERZEGO SNAKOWSKIEGO “ARIE SPOD CHOINKI”

1 grudnia 2024 - 30 czerwca 2025


Zapraszamy na świąteczne spotkanie z cyklu „Snack Opera”. Wydarzenie jest adresowane do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów. Pierwszym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tym drugim zaproponujemy próbę innego spojrzenia na repertuar klasyczny i arie, które postaramy się wydobyć z operowego lamusa.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć opowieści o sztuce wokalnej, tajemnicach warsztatu śpiewaków czy wykonywanych podczas tego wieczoru utworach. Ponadto opowiemy Państwu, na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe oraz jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tej wiedzy znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Autorem scenariusza i prowadzącym wieczór jest Jerzy Snakowski – popularyzator opery, baletu, musicalu, operetki. Wykładowca akademicki, komentator życia kulturalnego, publicysta, a ponadto laureat trzech edycji “Wielkiej Gry” z dziedziny opery. W przeszłości był zastępcą dyrektora Opery Bałtyckiej, a także sekretarzem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni.

Wykonawcy:

Katarzyna Nowosad – mezzosopran
Jan Jakub Monowid – kontratenor
Jan Żądło – baryton
Aleksander Teliga – fortepian

Tymon Stangret – elf

Jerzy Snakowski – Prowadzenie i moderacja


Czas trwania: 45 minut

PO WYKUPIENIU MATERIAŁ DOSTĘPNY JEST ONLINE PRZEZ 48 h

Miejsce wydarzenia
online
Organizatorzy
Warszawska Opera Kameralna
Warszawska Opera Kameralna