Ładowanie Wydarzenia
30
styczeń
sobota

SNACK OPERA Jerzego Snakowskiego – operowy koncert życzeń ONLINE

30 stycznia 2021 @ 16:30
  • To wydarzenie minęło.

PO WYKUPIENIU MATERIAŁ DOSTĘPNY JEST ONLINE PRZEZ 48 h

 

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Snack Opera”, podczas którego czeka na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista i jeden moderator.
Opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować.
Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.
Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z operą, jak i do wyrobionych melomanów. Pierwszym pomożemy
przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tym drugim zaproponujemy próbę innego spojrzenia na
repertuar klasyczny i arie, które postaramy się wydobyć z operowego lamusa.

Wystąpią: Anna Fabrello (sopran), Karolina Sikora (mezzosopran), Krzysztof Borysiewicz (bas), moderator Jerzy Snakowski, pianista Aleksander Teliga.

REPERTUAR:

W. A. Mozart „Uprowadzenie z Seraju” / Pieśń Osmina

P. Mascagni „Rycerskość wieśniacza” / Aria Santuzy

J. Massenet „Werter” / Aria Charlotty

G. Puccini „Turandot” / Aria Liu

P. Czajkowski „Eugeniusz Oniegin” / Aria Gremina

J. Offenbach „Opowieści Hoffmana” / Bakarola

S. Moniuszko „Straszny Dwór” / Aria Skołuby

D. Auber „Manon Lescaut” / Aria ze śmiechem

Autorem scenariusza i prowadzącym wieczór jest Jerzy Snakowski – popularyzator opery, baletu, musicalu, operetki. Wykładowca akademicki, komentator życia kulturalnego, publicysta, a ponadto laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. W przeszłości był zastępcą dyrektora Opery Bałtyckiej, a także sekretarzem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni.

Szczegóły
Data 30 stycznia 2021
Czas 16:30