Ładowanie Wydarzenia
07
Marzec
niedziela

Snack Opera Jerzego Snakowskiego

7 marca @ 16:30 - 17:45
30PLN

SNACK OPERA

Soliści:

Gosha Kowalinska – mezzosopran

Małgorzata Kneć – Ajdukiewicz – sopran

Łukasz Karauda – bas baryton

Aleksander Teliga – fortepian

Scenariusz i moderacja:

Jerzy Snakowski

 

Kolejna odsłona cyklu Snack Opera będzie koncertem idealnie zbilansowanym: dwie panie i dwóch panów, a wszyscy podani na jednej scenie!  Artyści zaserwują operowe dania najlepszym wykonaniu. A co w menu? Lehar na ciepło, Puccini na ostro, Mascagni i Cilea w sałatce, Carmen w zestawie z Torreadorem, a Mozart na deser – każde danie będzie przygotowane na specjalne życzenie przez Jerzego Snakowskiego, popularyzatora teatru muzycznego, który w nieszablonowy sposób zaostrzy Państwa apetyt na jeszcze więcej opery. Szefami kuchni będą: Gosha Kowalinska – mezzosopran, Małgorzata Kneć-Ajdukiewicz – sopran, Łukasz Karauda – bas baryton. Ogień spod klawiszy fortepianu zionie dzięki Aleksandrowi Telidze. Operowa kolacja z muzyką wybraną przez publiczność już w niedzielę 7 marca, o godzinie 16:30

Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do  już wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Spotkania prowadzi, prowokując do nieszablonowego spojrzenia na operę, Jerzy Snakowski.

Jerzy Snakowski. Popularyzator teatru muzycznego: opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Operetkowy zawrót głowy” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), monodramu operowego „Diva for rent” (premiera: Teatr Polonia, 2011), cyklu programów dla TVP „Co z tą operą”.

Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, Ruch Muzyczny). Konferansjer. Laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. Organizator turystyki kulturalnej. W przeszłości zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.

Czas trwania: 75 minut

Szczegóły
Data: 7 marca
Czas: 16:30 - 17:45
Cena: 30PLN
Kategoriekoncert, Opera
Miejsce
Basen Artystyczny
Adres: ul. M. Konopnickiej 6
Warszawa,

+ Google Map
Organizator
Warszawska Opera Kameralna