Loading Events
13
styczeń
wtorek

Zaginione kolędy: Jerzy Wołosiuk

13 stycznia @ 12:00 - 13:00
  • This event has passed.

Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej

Musical Familijny

Zaginione kolędy

Libretto i muzyka | Jerzy Wołosiuk

Reżyseria i choreografia | Karol Drozd
Kierownictwo muzyczne | Jerzy Wołosiuk
Scenografia | Katarzyna Gabrat-Szymańska

Projekcje i kostiumy | Zuzanna Grzegorowska
Reżyseria światła | Dawid Karolak
Reżyseria dźwięku | Jakub Skowroński
Asystent reżysera | Marek Zawadzki

Obsada

Lala | Jagoda Król
Nina | Daria Domitrz
Paco | Mikołaj Kurtas
Władczyni | Anna Kowalewska
Milczący Strażnicy | Michał Góral, Jakub Piotrowicz, Sebastian Piotrowicz

Zespół Instrumentalny

flet | Marta Ossowska
klarnet | Adrian Palmowski
skrzypce | Klaudia Smorongiewicz
wiolonczela | Zofia Wicher
gitara | Rafał Łukasik
perkusja | Mikołaj Zych
gitara basowa | Michał Pogoda
fortepian | Marta Kostrych

Dyrygent | Jerzy Wołosiuk

Czas trwania: około 55 min.


Co by było, gdyby pewnej nocy… wszystkie kolędy nagle zniknęły?

Gdyby świat ucichł, a zamiast świątecznych melodii pojawiła się tylko zagadkowa, niepokojąca cisza? I gdyby trójka zupełnie różnych bohaterów — Lala, Nina i Paco — przyśniła ten sam sen i spotkała się w nim, by odkryć, że tylko oni mogą tę ciszę odmienić?

„Zaginione Kolędy” to pełna barw, muzyki i teatralnej magii familijna opowieść, w której sen miesza się z rzeczywistością, a świąteczne światło próbuje przebić się przez mroźne milczenie tajemniczej Krainy Ciszy. To musicalowa baśń o bliskości, odwadze i o tym, że nawet najmniejszy głos może odzyskać swoją moc — jeśli tylko zostanie usłyszany.

Spektakl przypomina, że w życiu nigdy nie jesteśmy sami. Melodia może zaginąć, ale zawsze możemy ją odnaleźć — zwłaszcza wtedy, gdy robimy to razem.

Jeśli szukacie rodzinnego, wzruszającego i rozśpiewanego spotkania w świątecznej atmosferze — ten spektakl jest dla Was. Zapraszamy do świata, w którym kolędy wracają wtedy, gdy ludzie znów są blisko.

„Zaginione Kolędy” — musical, który rozgrzewa jak świąteczna herbata.

Reżyser i choreograf Karol Drozd nadaje historii współczesny rytm i teatralną lekkość, a muzyka Jerzego Wołosiuka splata ciepło musicalowego brzmienia z klasycznym blaskiem kolęd. W spektaklu wystąpią studenci specjalności musical Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Spektakl przeznaczony jest również dla najmłodszej widowni (zalecany wiek: 5+).

Szczegóły
Data 13 stycznia
Czas 12:00 - 13:00
KategoriaDla dzieci
Venue
Basen Artystyczny
Adres: ul. M. Konopnickiej 6
Warszawa, 00-491

+ Google Map