Jutro 33. Festiwal Mozartowski w Warszawie. „Zbudujemy most między Warszawą a Wiedniem”

rdc.pl – 12.05.2024
Alicja Węgorzewska dyrektorka Warszawskiej Opery Kameralnej opowiedziała w RDC o 33. Festiwalu Mozartowskim w Warszawie, który rozpoczyna się 13 maja.
Na scenie Musikverein zagra m.in. Jessica Pratt, Petr Nekoranec orkiestra MACV pod dyrekcją Michała Maciaszczyka. Początek jutro o godzinie 20:00 w gmachu Filharmonii Warszawskiej. 33. Festiwal Mozartowski w Warszawie (autor: RDC) Jutro rozpocznie się 33. Festiwal Mozartowski w Warszawie. Opowiedziała o nim w Radiu dla Ciebie dyrektorka Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska. Przez najbliższy miesiąc odbędą się koncerty, spektakle i spotkania z artystami. W tym roku Opera wystąpi ze swoim programem także w stolicy muzyki mozartowskiej. – Zbudujemy most między Warszawą a Wiedniem – mówiła w “Poranku RDC” Alicja Węgorzewska.
– Na scenie Musikverein zagra Jessica Pratt, Petr Nekoranec orkiestra MACV pod dyrekcją Michała Maciaszczyka, a potem już koncert w Mozarthaus. Będą to Divertimenta Mozarta a 21 ogromny koncert trzy ostatnie Symfonie Mozarta w Hofburgkapelle.
– Nasz festiwal to nie tylko muzyka Mozarta – dodała Węgorzewska. – Kiedyś był tylko Mozartem przy tych wszystkich inscenizacjach oper Mozarta. Dzisiaj zapraszając Acadiana Chamber Orchestra pozwalamy im się również pochwalić muzyką amerykańską oprócz tego, że prosimy zawsze o repertuar mozartowski.
Wydarzenie zainauguruje koncert słynnych arii i duetów m.in. z “Don Giovanniego”, “Uprowadzenia z seraju” czy “Łaskawości Tytusa”. Początek jutro o godzinie 20:00 w gmachu Filharmonii Warszawskiej. Szczegółowy harmonogram festiwalu dostępny jest na stronie operakameralna.pl Posłuchaj całej rozmowy: 33. Festiwal Mozartowski w Warszawie
Skip to content