LESZEK MOŻDŻER I MACV „COMPOSITES” – RUSZAJĄ W TRASĘ KONCERTOWĄ

Activist – 21.11.2023 r.

Leszek Możdżer z Composites ruszył właśnie w tournée po Polsce. Kolejny koncert już  27 listopada w Katowicach, 28 listopada we Wrocławiu, 29 listopada w Bielsko- Białej i 30 listopada w Krakowie.
– Nasze Kompozyty to mistrzowskie połączenie kompozycji z improwizacją. Partie orkiestrowej partytury z fortepianową improwizacją Leszka Możdżera, jednego z najwybitniejszych muzyków i kompozytorów jazzowych wyróżniających się odważnym językiem muzycznym. Najnowsze jego dzieło powstało na fortepianie Fazioli w obniżonym do 432 hZ stroju, pozwoliło na idealny mariaż z orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej – powiedziała Alicja Węgorzewska-Whiskerd.

Najstarsza w Polsce Orkiestra Instrumentów Dawnych, od ponad 60 lat działa pod skrzydłami Warszawskiej Opery Kameralnej. – Z jednej strony świat baroku i świat jazzu wydają się bardzo odległe, z drugiej łącznikiem jest improwizacja. Pamiętajmy, że muzyka barokowa jest starannie zaprojektowana, ale też daje możliwość kreacji każdemu muzykowi. Niemal każdy występuje jako solista. Nie bez znaczenia jest atmosfera podczas koncertu i to w jaki sposób rezonujemy z publicznością – powiedział maestro Marcin Sompoliński…”.

Artykuł dostępny pod linkiem: https://aktivist.pl/leszek-mozdzer-i-macv-composites-ruszaja-w-trase-koncertowa/

Skip to content