Opera ENTER

Home / Opera ENTER

OPERA ENTER

Cykl warsztatów i spektakli muzyczno-teatralnych dla uczniów szkół podstawowych

 

OPERA / ENTER

Spektakle operowe i warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (7-15 lat)

Dyrektor Alicja Węgorzewska – Whiskerd  wraz z zespołem Warszawskiej Opery Kameralnej serdecznie zaprasza uczniów oraz nauczycieli z całej Polski do wzięcia udziału w spotkaniach pod hasłem OPERA / ENTERczyli interaktywne odkrywanie opery

OPERA to po włosku „dzieło”, a także  utwór muzyczny na głosy i orkiestrę oraz  gmach , w którym odbywają się spektakle operowe.

ENTER – to z jęz. angielskiego wejście, to także zaproszenie do wejścia, otwarte drzwi; to także klawisz ułatwiający otwieranie różnych programów, edytowanie.

Tak więc OPERA ENTER to interaktywny program włączający do świata opery, który przynosi:

w miejsce tłumaczenia działanie,
kreatywność w miejsce rutyny,
refleksję zamiast biernego odbioru,
radość zamiast nudy,
pytania w miejsce odpowiedzi.

 

E48B0159
E48B0492
E48B0694
E48B0795
E48B4805
Rodzinne_Poranki_Operowe_Papageno_1_FOT_Jaroslaw_Budzynski
Rodzinne_Poranki_Operowe_Papageno_2_FOT_Jaroslaw_Budzynski
previous arrow
next arrow

Śpiewacy, muzycy, narratorzy i pedagodzy teatru przygotowali dla Państwa zabawę, podczas której uczestnicy wychodzą z roli biernego widza, angażują się w twórcze działanie, stawiają pytania i dyskutują. Spotkania składają się z warsztatów oraz skróconych spektakli operowych, wykonywanych przez znakomitych solistów, w kostiumach i dekoracjach przedstawień z repertuaru Warszawskiej Opery Kameralnej. Śpiewakom towarzyszy kameralny zespół muzyczny. Warsztaty, zabawy, ćwiczenia i dyskusje są oparte na  temacie opery. Poruszają one ważne zagadnienia nurtujące dzieci i młodzież takie jak: umiejętność podejmowania wyzwań życiowych i dokonywanie właściwych wyborów oraz otwarcie się na drugiego człowieka, jak działa:  fałszywa reklama, manipulacja i plotka. Nasze spotkania trwają 85 minut.

W 2014 roku Warszawska Opera Kameralna rozpoczęła ten cykl opierając się na ikonie muzyki operowej, czyli „Cyruliku sewilskim” G.Rossiniego i współpracując pedagogami teatru, kierowanymi przez Justynę Sobczyk, która jest autorka koncepcji edukacyjnej projektu.

Wszystkich uczestników serdecznie zapraszamy do przeczytania tego co przygotowaliśmy w ramach strony edukacyjnej WOK.