Gala otwarcia XII Festiwalu Oper Barokowych

Gala otwarcia XII Festiwalu Oper Barokowych

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

EDEN

Joyce DiDonato

 

Orkiestra Il Pomo d’Oro

 

DYRYGENT

Edson Scheid

 

Wydarzeniem otwierającym 12. edycję Festiwalu Oper Barokowych będzie koncert „Eden” w wykonaniu światowej sławy gwiazdy Joyce DiDonato (Jest laureatką niezliczonych nagród w tym otrzymała 3 nagrody Grammy i 11 nominacji do nagrody Grammy) i orkiestry Il Pomo d’Oro, z którą artystka wydała album „Eden”. Supergwiazda opery Joyce DiDonato od dawna jest artystką, która poświęciła się tworzeniu i inicjowaniu projektów, które stanowią wyzwanie i pobudzają publiczność, wykraczając poza fizyczne ograniczenia sali koncertowej.

EDEN to najnowsza wieloaspektowa inicjatywa Joyce DiDonato, w której łączy muzykę, dramat i edukację, aby stawić czoła pytaniom o nasz indywidualny związek z Naturą.
Z każdym mijającym dniem“, pisze Joyce DiDonato, “coraz bardziej ufam doskonałej równowadze, zadziwiającej tajemnicy i sile przewodniej otaczającego nas świata przyrody, jak wiele Matka Natura ma nam do przekazania. EDEN to zaproszenie do powrotu do naszych korzeni i zbadania, czy łączymy się tak głęboko, jak to tylko możliwe, z czystą esencją naszej istoty, aby stworzyć nowy EDEN od wewnątrz i zasiać nasiona nadziei na przyszłość“. Album Eden otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii „Best Classical Solo Vocal Album”.

DiDonato występuje na największych scenach operowych świata: Metropolitan Opera, Lyric Opera of Chicago, Houston Grand Opera, San Francisco Opera i Santa Fe Opera, a także na scenach Amsterdamu, Barcelony, Genewy, Londynu, Mediolanu, Monachium, Paryża, Tokio, Wiednia i Berlina, dając recitale i koncerty w londyńskiej Wigmore Hall, amsterdamskiej Concertgebouw, nowojorskich Carnegie Hall i New York Philharmonic, Cleveland Orchestra, San Francisco Symphony, Orchestre National de Paris i innych.

 

Skip to content