Ładowanie Wydarzenia
21
Luty
niedziela

“VIVALDISSIMO” / KRZYSZTOF MEISINGER & POLAND BAROCK

21 lutego @ 18:00 - 19:00
15PLN – 30PLN
  • To wydarzenie minęło.

21 lutego 2021 18:00 (niedziela)

Basen Artystyczny, ul. M. Konopnickiej 6

 

Krzysztof Meisinger – gitara klasyczna

Anna Iberszer – tancerka flamenco

Orkiestra Barokowa Poland baROCK:
Katarzyna Kmieciak – skrzypce
Marta Michalak – skrzypce
Kacper Szpot – viola
Stanisław Stanecki – wiolonczela barokowa
Marcin Bajon – violone
Maciej Kończak – gitara barokowa
Natalia Hyżak – klawesyn
Mirosław Feldgebel – harfa barokowa

 

W programie:

Antonio Vivaldi – Koncert D-dur RV 93
Jan Sebastian Bach – Aria na strunie G
Karel Kohaut – Koncert E-dur

***********************************

Johann Sigismund Weiss – Koncert d-moll
Luigi Boccherini – Introdukcja i Fandango
Isaac Albeinz – Asturias

 


Muzyka barokowa nie jedno ma imię, a jej piękno polega na mnogości odczytów i interpretacji. Autorem sensacyjnego, budzącego wiele emocji zarówno wśród krytyków jak i melomanów projektu „Vivaldissimo” jest wirtuoz gitary klasycznej, Krzysztof Meisinger.

Projekt „Vivaldissimo” to najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe, przepojone fantastyczną energią oraz niepowtarzalnym urokiem. Program koncertu Krzysztofa Meisingera i założonej przez niego w 2018 roku orkiestry barokowej Poland baROCK będzie przekrojem lutniowych koncertów barokowych wykonywanych na instrumentach z epoki (gitara romantyczna jako instrument solowy) – od Vivaldiego do Kohouta – oraz najsłynniejsze miniatury barokowe w nowych aranżacjach – m.in. Aria na strunie G J. S. Bacha.

Krzysztof Meisinger to gitarzysta, którego światowa krytyka uznaje za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero i Piotra Anderszewskiego. Muzyk występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie – od Tokio po Los Angeles i Buenos Aires (Filharmonia Berlińska, Théâtre du Châtelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Théâtre du Palais-Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmünster w Zurychu), dzieląc scenę z takimi gwiazdami, jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin i Academy of St Martin in the Fields. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej (2014 r.) zwieńczyła wielominutowa owacja, a album Melodia Sentimental nagrany w legendarnym londyńskim Abbey Road Studio uzyskał znakomite recenzje w światowej prasie muzycznej. To koncert, którego nie można przegapić!

Szczegóły
Data: 21 lutego
Czas: 18:00 - 19:00
Cena: 15PLN – 30PLN
Kategoriakoncert
Miejsce
Basen Artystyczny
Adres: ul. M. Konopnickiej 6
Warszawa,

+ Google Map
Organizator
Warszawska Opera Kameralna