Ładowanie Wydarzenia
02
lipiec
czwartek

1. Mozart Junior Festiwal – Koncert Inauguracyjny

2 lipca 2020 @ 19:00
  • To wydarzenie minęło.

2.07.2020 – Koncert Inauguracyjny – 19.00 – Kanał YouTube i Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej

Po koncercie panel dyskusyjny na Facebook Warszawskiej Opery Kameralnej

Recital młodych artystów poniżej 18 roku życia i dorosłych enfant prodige. Światowej sławy wirtuozi połączą się ze swoich domów i studio wraz z publicznością, przez platformę online, prezentując swoje wybitne zdolności i mozartowski kunszt.

Dwa recitale małych wirtuozów z Rosji:

– Elisey Mysin – w wieku trzech lat zaczął grać na fortepianie, jako pięciolatek wystąpił w rosyjskim konkursie „Blue Bird” w duecie z pianistą Denisem Matusevem, mając osiem lat zachwycił publiczność zgromadzoną w Moskiewskiej Tchaikovsky Concert Hall, wykonując wraz z orkiestrą Koncert nr 3 D-dur Mozarta. Specjalnie dla polskiej publiczności wykona utwory wielkich mistrzów począwszy od Mozarta, aż po Chopina, który zajmuje szczególne miejsce w sercu małego wirtuoza.

– Lyonya Shilovsky – już jako trzylatek – genialne dziecko, obdarzone wyjątkowym poczuciem rytmu, debiutował na wielkiej scenie Nowosybirska, wykonując wraz z orkiestrą symfoniczną Can-Can J. Offenbacha, wywołując zachwyt publiczności oraz krytyków.

Obok ulubionych operowych uwertur, młody perkusista chętnie sięga także do repertuaru muzyki rozrywkowej, w tym – największych gwiazd rocka, koncertując na największych scenach Europy i zadziwiając odbiorców niezwykłym wyczuciem rytmu i umiejętnościami technicznymi gry.

Recital dorosłych wirtuozów z Polski:

– Stanisław Drzewiecki – swoją przygodę z muzyką zaczął w wieku 4 lat od nauki gry na fortepianie i po dziś dzień kontynuuje tę podróż po krainie dźwięków, będąc idealnym przykładem enfant terrible. Kontynuuje ją nie w pojedynkę, a z żoną – Jekateriną Drzewiecką. Oboje – laureaci licznych prestiżowych konkursów pianistycznych, oboje- aktywnie koncertujący i występujący na największych światowych scenach. Razem tworzą niezwykły duet fortepianowy, który zaprezentuje się przed warszawską publicznością.

Szczegóły
Data 2 lipca 2020
Czas 19:00