Aktualne przesłuchania do Warszawskiej Opery Kameralnej

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza casting dla tancerek i tancerzy do opery Giulio Cesare Georga Friedricha Haendla

Data premiery opery Giulio Cesare Georga Friedricha Haendla: 10 października 2024 r.

Daty spektakli: 11 października 2024 r., 12 października 2024 r., 13 października 2024 r.

Reżyseria – Włodzimierz Nurkowski

Choreografia – Violetta Suska

Kierownictwo muzyczne – Adam Banaszak

 

Poszukujemy sześciu, pełnoletnich to jest posiadających ukończone w dniu castingu 18 lat, tancerzy: trzy kobiety i trzech mężczyzn, bazujących na tańcu klasycznym, którzy spełnią następujące wymagania:

– mężczyźni: wzrost ok. 180 cm.,

– kobiety: wzrost ok. 170 cm.

 

Casting odbędzie się w poniedziałek 22 kwietnia 2024 roku w teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej (al. Solidarności 76b, 00-145 Warszawa) o godzinie 10:30.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do dnia 18 kwietnia 2024 roku do godziny 15:00.

 

Program castingu:

Prosimy o przygotowanie fragmentu współczesnej choreografii (około 3 minuty), w której kandydaci będą mogli pokazać się z jak najlepszej strony. Podczas castingu uprzejmie prosimy Panów o zaprezentowanie się bez koszuli (nagi tors).

Aby wziąć udział w castingu należy przesłać do dnia 18 kwietnia 2024 roku do godziny 15:00 na adres: przesluchania@operakameralna.pl zgłoszenie zawierające:

– dane personalne (imię, nazwisko, data urodzenia, wzrost, obywatelstwo),

– CV kandydata oraz aktualne zdjęcia: portret oraz sylwetka,

– dane kontaktowe,

– wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy – Załącznik nr 1 do Regulaminu (do pobrania na stronie internetowej) z obowiązkową klauzulą dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych, jak niżej:

 „Zgadzam się na przetwarzanie przez Warszawską Operę Kameralną z siedzibą w Warszawie przy ul. Obrońców 31 danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów obecnej rekrutacji”

W tytule wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko wraz z dopiskiem „Casting dla tancerzy”.

Warszawska Opera Kameralna zastrzega sobie prawo wstępnej selekcji kandydatów na podstawie przesłanej dokumentacji.

 

 

Materiały do pobrania

 


Archiwalne przesłuchania:

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla muzyków do koncertu Młodzieżowej Orkiestry Mozartowskiej (MOM) w ramach V Festiwalu Mozart Junior

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla muzyków do koncertu Młodzieżowej Orkiestry Mozartowskiej (MOM) w ramach V Festiwalu Mozart Junior.

1. Skrzypce
2. Altówka
3. Wiolonczela
4. Kontrabas
5. Obój
6. Waltornia

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl
Termin nadsyłania zgłoszeń: do dnia 15 marca 2024 roku (niedziela).

Przesłuchania odbędą się w formie online. Zgłoszenia do przesłuchań, wraz z nagraniem, należy przesyłać drogą mailową na adres: przesluchania@operakameralna.pl.

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Mozartowskiej (MOM) w ramach V Festiwalu Mozart Junior odbędzie się w dniu 16 czerwca 2024 r.
Próby do koncertu odbędą się w dniach od 11 czerwca 2024 roku do 16 czerwca 2024 roku.

Wszyscy Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach naboru drogą mailową do dnia 25 marca 2024 r.

Materiały do pobrania

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza utworzenie I Mozartowskiego Przeglądu Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych w ramach V Festiwalu Mozart Junior. 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza utworzenie I Mozartowskiego Przeglądu Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych w ramach V Festiwalu Mozart Junior. W przeglądzie mogą brać udział chóry dziecięce i młodzieżowe działające przy szkołach muzycznych, ogólnokształcących, instytucjach kultury,  chóry prywatne i inne, z zastrzeżeniem iż średnia wieku chórzystów nie może przekraczać 18 lat.

Kontakt w sprawie przeglądu: przesluchania@operakameralna.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 marca 2024 roku.

Przegląd odbędzie się w formie online. Zgłoszenia do przeglądu, wraz z nagraniem, należy przesyłać drogą mailową na adres: przesluchania@operakameralna.pl

3 zwycięskie chóry zostaną zaproszone do występu z orkiestrą podczas koncertu inauguracyjnego V Festiwalu Mozart Junior, który odbędzie się 15 maja 2024 roku. Podczas koncertu z pośród zaproszonych do udziału w koncercie chórów zostaną ogłoszeni laureaci I, II i III miejsca I Mozartowskiego Przeglądu Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych i wręczone nagrody.

Wszyscy Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach naboru drogą mailową do dnia 25 marca 2024 r.

Materiały do pobrania

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla solistów śpiewaków:

SOPRAN, MEZZOSOPRAN, TENOR, BARYTON, BAS

których celem jest powołanie obsady do opery dla dzieci Chcę śpiewać, tylko nie mam gdzie Rafała Kłoczko w reżyserii Jerzego Snakowskiego (premiera 25 maja 2024 roku).
Przesłuchanie odbędzie się 18 marca 2024 roku w teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej (al. Solidarności 76b, 00-145 Warszawa).

Program przesłuchań:

Kandydaci zobligowani są zaprezentować podczas przesłuchań w siedzibie Warszawskiej Opery Kameralnej następujący repertuar:

 1. Główna rola – sopran – do wykonania jedna aria z recytatywem z oper Haendla, Mozarta, Rossiniego lub Donizettiego oraz obligatoryjnie aria Królowej Nocy  “Der Hölle Rache”,
 2. Pozostałe role: jedna aria z recytatywem lub duet z recytatywem z oper Haendla, Mozarta, Rossiniego lub Donizettiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do dnia 10 marca 2024 roku (niedziela)

Aby wziąć udział w przesłuchaniu należy przesłać do dnia 10 marca 2024 roku (niedziela) na adres: przesluchania@operakameralna.pl zgłoszenie zawierające:
– dane personalne (imię, nazwisko, data urodzenia, obywatelstwo) oraz rodzaj głosu,
– CV kandydata oraz aktualne zdjęcie,
– nagranie audiowizualne w formie linku do YouTube
– dane kontaktowe
– wykaz arii do wykonania podczas przesłuchań w siedzibie Warszawskiej Opery Kameralnej
– materiał nutowy do wybranych na przesłuchanie arii,
– wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy – Załącznik nr 1 do Regulaminu z obowiązkową klauzulą dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych, jak niżej:

„Zgadzam się na przetwarzanie przez Warszawską Operę Kameralną z siedzibą w Warszawie przy ul. Obrońców 31 danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów obecnej rekrutacji”.
W tytule wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko oraz rodzaj głosu wraz z dopiskiem Chcę śpiewać, tylko nie mam gdzie.

Materiały do pobrania

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla solistów śpiewaków: 

Przesłuchania mają charakter informacyjny, a ich celem jest wyłonienie wykonawców ról w następujących spektaklach Warszawskiej Opery Kameralnej: Georg Friedrich Händel: Giulio Cesare in
Egitto, Wolfgang Amadeus Mozart: Idomeneo, Re di Creta; Die Entführung aus dem Serail, Don Giovanni, Così fan tutte, Die Zauberflöte.

Przesłuchania odbędą się w dniach 23, 24 i 25 listopada 2023 roku w teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej, al. Solidarności 76B.

Kandydaci zobligowani są zaprezentować podczas przesłuchań w siedzibie Warszawskiej Opery Kameralnej dwie kontrastujące arie operowe w oryginalnej tonacji wraz z recytatywem i cabalettą (w stosownych przypadkach) z repertuaru włoskiego, francuskiego, niemieckiego lub angielskiego z okresu od XVII wieku do 1840 roku.
Obowiązkowa jest obecność jednej arii wybranej z następujących oper: Georg Friedrich Händel: Giulio Cesare in Egitto, Wolfgang Amadeus Mozart: Idomeneo, Re di Creta; Die Entführung aus dem Serail, Don Giovanni, Così fan tutte, Die Zauberflöte. Przesłuchanie odbędzie się z towarzyszeniem instrumentu w stroju a¹=430 Hz.

Aby wziąć udział w przesłuchaniu należy przesłać do dnia 16 listopada 2023 r. na adres przesluchania@operakameralna.pl kompletne zgłoszenie zawierające:
– dane personalne (imię, nazwisko, data urodzenia, obywatelstwo) oraz rodzaj głosu,
– CV (maksymalnie dwie strony a4) oraz dwa aktualne zdjęcia (twarz i sylwetka),
– nagranie audiowizualne (uwaga: nie będą akceptowane wyłącznie nagrania dźwiękowe) dwóch kontrastujących ze sobą arii (mile widziany jeden utwór o charakterze wirtuozowskim) z repertuaru operowego obejmującego zakres od XVII wieku do 1840 roku (pliki audiowizualne lub w formie linku do YouTube)

Plik nagrania audiowizualnego można przesłać:
a) jako link do YouTube
LUB
b) za pośrednictwem WeTransfer na następujący adres e-mail: przesluchania@operakameralna.pl
W wiadomości dotyczącej transmisji pliku wideo za pośrednictwem WeTransfer kandydat powinien podać swoje imię i nazwisko wraz z dopiskiem „Przesłuchania 2023”.
– wykaz dwóch arii, które są przewidziane do wykonania podczas przesłuchań w siedzibie Warszawskiej Opery Kameralnej (kompozytor/tytuł opery/tytuł wybranej arii),
– numer telefonu.

W tytule wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko wraz z dopiskiem „Przesłuchania 2023”.

Warszawska Opera Kameralna zastrzega sobie prawo wstępnej selekcji kandydatów na podstawie przesłanej dokumentacji.
Kandydatom biorącym udział w przesłuchaniu zapewniony zostanie pianista-akompaniator.
Uczestnikowi przysługuje prawo do zaangażowania własnego akompaniatora, przy czym uczestnik ponosi wszystkie związane z tym koszty.
Na prośbę Sekretariatu organizatora kandydat powinien przesłać kopię materiałów nutowych do wybranych na przesłuchania arii pocztą elektroniczną na adres: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – BAS I
Wymiar czasu pracy – 1 etat

Wymagania:
● wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku
wokalistyka,
● biegłe czytanie nut głosem a`vista,
● zdolności aktorskie,
● skala głosu co najmniej F – f1,
● umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach,
● znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym
techniki śpiewu non vibrato, messa di voce,
● kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej.

Oferujemy:
● pracę w profesjonalnym zespole,
● atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe,
● udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych,
● opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty,
● indywidualny rozwój zawodowy,


Konkurs będzie składał się z następujących elementów:
1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii z:
W. A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe, Sanctus, Osanna, Cum sanctis tuis,
Wielka Msza c-moll część Cum sancto spiritu;
2. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista;
3. Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa),
powstałych przed rokiem 1800.
Wymagane dokumenty:
CV, kopia dyplomu potwierdzającego wykształcenie, link do nagrania solowego występu
kandydata.

Termin nadsyłania zgłoszeń:
na adres przesluchania@operakameralna.pl do dnia 16 października 2023 roku

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.
Termin audycji jest przewidziany na dzień 21 października 2023 roku.

Do pobrania:

Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – SOPRAN
Wymiar czasu pracy – 1 etat

Wymagania:
● wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku
wokalistyka,
● biegłe czytanie nut głosem a`vista,
● zdolności aktorskie,
● skala głosu co najmniej c1 – c3,
● Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach,
● znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym
techniki śpiewu non vibrato, messa di voce,
● kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej.

Oferujemy:
● pracę w profesjonalnym zespole,
● atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe,
● udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych,
● opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty,
● indywidualny rozwój zawodowy.

Konkurs będzie składał się z następujących elementów:
1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii z:
W. A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe, Sanctus, Osanna, Cum sanctis tuis;
Wielka Msza c-moll część Cum sancto spiritu;
2. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista;
3. Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa), powstałych
przed rokiem 1800.

Wymagane dokumenty:
CV, kopia dyplomu potwierdzającego wykształcenie, link do nagrania solowego występu
kandydata.

Termin nadsyłania zgłoszeń:
na adres przesluchania@operakameralna.pl do dnia 16 października 2023 roku

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.
Termin audycji jest przewidziany na dzień 21 października 2023 roku.

Do pobrania:

Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

muzyka  orkiestrowego w Zespole Instrumentów Dawnych – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcjach: rogi.

Przesłuchania odbędą się w dn. 19.10  2023 r. w Warszawie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 12.10. 2023 r. do godz. 12:00.
Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:

Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:
muzyka orkiestrowego w Zespole Instrumentów Dawnych – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcji: klarnety
 
Przesłuchania odbędą się w dn. 19 października 2023 r. w Warszawie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 12 października 2023 r. do godz. 12:00.
Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza konkursowe przesłuchania na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – SOPRAN

Wymiar czasu pracy – 1 etat

Wymagania:

 • wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka,
 • biegłe czytanie nut głosem a`vista,
 • zdolności aktorskie,
 • skala głosu co najmniej c1 – c3,
 • Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach,
 • znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato, messa di voce,
 • kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej.

Oferujemy:

 • pracę w profesjonalnym zespole,
 • atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe,
 • udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych,
 • opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty,
 • indywidualny rozwój zawodowy.

Konkurs będzie składał się z następujących elementów:

 1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii z:
 • A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe, Sanctus, Osanna, Cum sanctis tuis;
 • Wielka Msza c-moll część Cum sancto spiritu;
 1. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista;
 2. Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa), powstałych przed rokiem 1800.

Wymagane dokumenty:

CV, kopia dyplomu potwierdzającego wykształcenie, link do nagrania solowego występu kandydata.

Termin nadsyłania zgłoszeń:

na adres sekretariat@operakameralna.pl    do dnia 28 września 2023 roku

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.

Termin audycji jest przewidziany na 02 października 2023 roku.

Do pobrania:
– Regulamin przesłuchań
– Program przesłuchań i wymagania
– Formularz zgłoszeniowy

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – BAS I

Wymiar czasu pracy – 1 etat

Wymagania:

 • wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka,
 • biegłe czytanie nut głosem a`vista,
 • zdolności aktorskie,
 • skala głosu co najmniej F – f1,
 • umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach,
 • znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato, messa di voce,
 • kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej.

Oferujemy:

 • pracę w profesjonalnym zespole,
 • atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe,
 • udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych,
 • opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty,
 • indywidualny rozwój zawodowy,

Konkurs będzie składał się z następujących elementów:

 1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii z:
 • A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe, Sanctus, Osanna, Cum sanctis tuis,
 • Wielka Msza c-moll część Cum sancto spiritu;
 1. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista;
 2. Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa), powstałych przed rokiem 1800.

Wymagane dokumenty:

CV, kopia dyplomu potwierdzającego wykształcenie, link do nagrania solowego występu kandydata.

Termin nadsyłania zgłoszeń:

na adres sekretariat@operakameralna.pl do dnia 28 września 2023 roku

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.

Termin audycji jest przewidziany na dzień 02 października 2023 roku.

Do pobrania:
– Regulamin przesłuchań
– Program przesłuchań i wymagania
– Formularz zgłoszeniowy

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

muzyka orkiestrowego w Zespole Instrumentów Dawnych – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcji: fagoty
 
Przesłuchania odbędą się w dn. 4 października 2023 r. w Warszawie.
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 27 września 2023 r. do godz. 12:00.
Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:


muzyka orkiestrowego w Orkiestrze Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcjach: kontrabasy
 
Przesłuchania odbędą się w dn. 3.10. 2023 r. w Warszawie.
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 26.09.2023 r. do godz. 12:00.
Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl
Do pobrania:
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:


muzyka orkiestrowego w Orkiestrze Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcji: wiolonczela historyczna (barokowa i klasycystyczna)
na sezon artystyczny 2023/2024 na umowę na czas określony od IX 2023 do lipca 2024 w wymiarze ½ etatu. 

 
Przesłuchania odbędą się w dn. 19.09. 2023 r. w Warszawie.
Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z nagraniem: do 11.09.2023 r. do godz. 12:00.
Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl
Do pobrania:
– Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

muzyka orkiestrowego w Zespole Instrumentów Dawnych – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcjach: klawesyn
 
Przesłuchania odbędą się w dn. 24 lipca 2023 r. w Warszawie.
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 17 lipca 2023 r. do godz. 12:00.
Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

muzyka orkiestrowego w Zespole Instrumentów Dawnych – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcjach: rogi, kontrabasy
 
Przesłuchania odbędą się w dn. 4/5 lipca 2023 r. w Warszawie.
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 27 czerwca 2023 r. do godz. 12:00.
Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy
Regulamin przesłuchań

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza konkursowe przesłuchanie na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – SOPRAN
Wymiar czasu pracy: 1/2 etatu

Wymagania:
● Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka
● Biegłe czytanie nut głosem a`vista
● Zdolności aktorskie
● Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach
● Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non
vibrato, messa di voce, realizacji ozdobników.
● Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej
● Legitymowanie się tzw zielonym certyfikatem COVID19

Oferujemy:
● Pracę w profesjonalnym zespole
● Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe
● Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych
● Opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty
● Indywidualny rozwój zawodowy

Konkurs będzie składał się z następujących elementów:
1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii sopranowej z:
– W. A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe, Sanctus, Osanna,
Cum sanctis tuis.
2. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista.
3. Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa), powstałych przed rokiem
1800. Szczególnie wysoko punktowane są arie J. S. Bacha, G. F. Haendla, W. A. Mozarta.

Wymagane dokumenty:
Link do nagrania solowego występu kandydata, CV, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie,

Termin nadsyłania zgłoszeń: 19 czerwca 2023 na adres sekretariat@operakameralna.pl

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.

Termin audycji jest przewidziany na 26 czerwca 2023, g. 11.00.

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Ma Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Warszawska Opera Kameralna ogłasza konkursowe przesłuchanie na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – Alt/Mezzosopran

Wymiar czasu pracy: 1 etat

Wymagania:

 • Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka,
 • Biegłe czytanie nut głosem a`vista,
 • Zdolności aktorskie,
 • Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach,
 • Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato, messa di voce,
 • Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej,
 • Legitymowanie się tzw. zielonym certyfikatem COVID19.

Oferujemy:

 • Pracę w profesjonalnym zespole,
 • Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe,
 • Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych,
 • Opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty,
 • Indywidualny rozwój zawodowy.

Konkurs będzie składał się z następujących elementów

 1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii altowej z:

– W. A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe,  Sanctus, Osanna, Cum sanctis tuis

 1. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista.
 2.   Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa), powstałych przed rokiem 1800.

Wymagane dokumenty:

Link do nagrania solowego występu kandydata, CV, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie, 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12 czerwca 2023 na adres sekretariat@operakameralna.pl

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.

Termin audycji jest przewidziany na 26 czerwca 2023

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Ma Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

OGŁOSZENIE O NABORZE

Warszawska Opera Kameralna ogłasza konkursowe przesłuchanie na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – Alt/Mezzosopran

Wymagania:

 • Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka
 • Skala głosu f– g2 lub szersza
 • Biegłe czytanie nut głosem a`vista
 • Zdolności aktorskie
 • Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach
 • Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato, messa di voce.
 • Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej
 • Legitymowanie się tzw zielonym certyfikatem COVID19

Oferujemy:

 • Pracę w profesjonalnym zespole
 • Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe
 • Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych
 • Opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty
 • Indywidualny rozwój zawodowy

Konkurs będzie składał się z następujących elementów

 1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii sopranowej z:

– W. A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe,  Sanctus, Osanna, Cum sanctis tuis

 1. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista
 2. Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa), powstałych przed rokiem 1800

Wymagane dokumenty:

Link do nagrania solowego występu kandydata, CV, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie.

Termin nadsyłania zgłoszeń:

26 marca 2023 na adres sekretariat@operakameralna.pl

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.

Termin audycji jest przewidziany na 4 kwietnia 2023.

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Ma Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza konkursowe przesłuchanie dla muzyków do Młodzieżowej Orkiestry Mozartowskiej (MOM) w ramach IV Festiwalu Mozart Junior:

Zgłoszenie powinno zawierać:

 • nagranie audiowizualne zawierające wykonanie dwóch kontrastujących części dowolnego koncertu lub sonaty i studium orkiestrowe: 4 część 29 Symfonii A-Dur KV 201 W. A. Mozarta.
 • wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy.

Dokumenty do pobrania:

REGULAMIN I PROGRAM PRZESŁUCHAŃ

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 23 kwietnia 2023 r.

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza konkursowe przesłuchanie na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – Sopran

Wymagania:

 • Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka
 • Skala głosu c1 – c3 lub szersza
 • Biegłe czytanie nut głosem a`vista
 • Zdolności aktorskie
 • Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach
 • Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato, messa di voce.
 • Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej
 • Legitymowanie się tzw zielonym certyfikatem COVID19

Oferujemy:

 • Pracę w profesjonalnym zespole
 • Zatrudnienie w wymiarze 1/2 etatu
 • Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe
 • Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych
 • Opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty
 • Indywidualny rozwój zawodowy

Konkurs będzie składał się z następujących elementów

 1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii sopranowej z:

– W. A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe,  Sanctus, Osanna, Cum sanctis tuis

 1. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista
 2. Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa), powstałych przed rokiem 1800

Wymagane dokumenty:

Link do nagrania solowego występu kandydata, CV, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie,

Termin nadsyłania zgłoszeń:

13 grudnia 2022 na adres sekretariat@operakameralna.pl

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.

Termin audycji jest przewidziany na 24 listopada 2022.

DODATKOWY TERMIN PRZESŁUCHAŃ: 14.12.2022 g.11:00

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Ma Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.


Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko: Korepetytor-pianista.

Od kandydatów oczekujemy:

 • Wykształcenia wyższego
 • Doświadczenia zawodowego na danym stanowisku

Opis stanowiska

Stanowisko: korepetytor-pianista

Wymiar etatu: 1 etat

Termin przesłuchania: 23.10.2022 r. (niedziela) godz. 15:00 i 24.10.2022 r. (poniedziałek) godz. 12:00

Miejsce przesłuchania: Warszawska Opera Kameralna, ul. Obrońców 31

Program przesłuchań:

I etap

 1. Zaprezentowanie (gra na fortepianie ze śpiewaniem partii wokalnych) następujących fragmentów oper W. A. Mozarta:

– Finał II Aktu opery Wesele Figara

– Kwintet Wie? Wie? Wie? Ihr an diesem Schreckensort?  z opery Czarodziejski Flet

 1. Zaprezentowanie dowolnego solowego utworu fortepianowego o zaawansowanym stopniu trudności
 2. Granie a vista fragmentów wyciągów fortepianowych i łatwych partytur (repertuar operowy i kantatowo-oratoryjny powstały przed rokiem 1840)

II etap

Praca ze śpiewakiem i dyrygentem.

Oferujemy:

zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w instytucji kultury będącej wojewódzką samorządową jednostka organizacyjną

Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny w języku polskim,
 • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i dodatkowe kwalifikacje,
 • kopie świadectw pracy z dotychczasowych miejsc pracy.

Termin złożenia dokumentów: 14.10.2022 r.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji  z tytułem Korepetytor-pianista na adres rekrutacja@operakameralna.pl

W aplikacji prosimy o zamieszczenie klauzuli: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”

Zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na wybrane oferty.


Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla solistów-śpiewaków do opery Judyta Triumfująca Antonio Vivaldiego do ról:

 • Judyta (mezzosopran / kontralt)
 • Abra (sopran)
 • Ozias (kontralt)
 • Vagaus (sopran)
 • Holofernes (kontratenor / baryton)

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 14 sierpnia 2022 r. (niedziela)

Przesłuchania odbędą się w dnach 5 oraz 12 września 2022r. w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej przy al. Solidarności 76 b. Godzina przesłuchań zostanie podana do wiadomości zakwalifikowanych osób w późniejszym terminie.

Premiera opery Judyta Triumfująca odbędzie się jesienią 2023 r.

Do pobrania:

Ogłoszenie
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań
Formularz zgłoszeniowy
Zarządzenie
Ankieta o stanie zdrowia Kandydata
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych dla uczestników przesłuchań

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.


Warszawska Opera Kameralna ogłasza konkursowe przesłuchanie na stanowisko:

Artysta Zespołu Wokalnego – BAS 2

Wymagania:

 • Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka
 • Skala głosu E – e1 lub szersza
 • Biegłe czytanie nut głosem a`vista
 • Zdolności aktorskie
 • Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach
 • Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato, messa di voce.
 • Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej
 • Legitymowanie się tzw zielonym certyfikatem COVID19

Oferujemy:

 • Pracę w profesjonalnym zespole
 • Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze i projektowe
 • Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych
 • Opieka doświadczonego pedagoga-wokalisty
 • Indywidualny rozwój zawodowy

Konkurs będzie składał się z następujących elementów

 1. Wykonanie z akompaniamentem fortepianu chóralnej partii basowej z:

W. A. Mozart – Requiem d-moll KV 626 części Introit i Kyrie, Domine Jesu Christe,  Sanctus, Osanna, Cum sanctis tuis

W. A. Mozart – Wielka Msza c-moll KV 427 części: Cum sancto spiritu, Sanctus i Osanna chór 1 i 2

 1. Przeczytanie głosem zadanego fragmentu muzycznego a`vista
 2. Wykonanie 2 arii o kontrastującym charakterze (koloraturowa i kantylenowa), powstałych przed rokiem 1800

Wymagane dokumenty:

Link do nagrania solowego występu kandydata, CV, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie,

Termin nadsyłania zgłoszeń:

10 czerwca 2022 na adres: sekretariat@operakameralna.pl

Opera zastrzega sobie możliwość zaproszenia na audycję wybranych kandydatów.

Termin audycji jest przewidziany na poniedziałek 27 czerwca 2022

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Ma Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla solistów – śpiewaków do oper “The Telephone” oraz “The Medium” Gian Carlo Menottiego do ról:

“The Telephone”:

Lucy (sopran),
Ben (baryton).

“The Medium”:

Monica (sopran),
Madame Flora/Baba (mezzosopran/kontralt).

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 maja 2022 (piątek)

Przesłuchania odbędą się w dn. 30 maja oraz 6 czerwca 2022r. w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej przy al. Solidarności 76 b. Godzina przesłuchań zostanie podana do wiadomości zakwalifikowanych osób w późniejszym terminie.

Premiera oper “The Telephone” oraz “The Medium” odbędzie się w marcu 2023 r.

Do pobrania:

Ogłoszenie
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań
Formularz zgłoszeniowy
Zarządzenie
Ankieta o stanie zdrowia Kandydata
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych dla uczestników przesłuchań

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.


Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla solistki – śpiewaczki do opery “Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta

Królowa Nocy – sopran koloraturowy

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 marca 2022 (czwartek)

Przesłuchania odbędą się w dn. 14 marca 2022r. (poniedziałek) o godz. 14:00 w siedzibie Warszawskiej Opery Kameralnej przy ul. Obrońców 31 (sala prób nr 3).

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:

Ogłoszenie
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań
Formularz zgłoszeniowy
Zarządzenie
Ankieta o stanie zdrowia Kandydata
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych dla uczestników przesłuchań

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania śpiewaków Zespołu Wokalnego

na potrzeby wykonania PASJI wg Św. JANA J. S. BACHA na koncertach w Polsce i Austrii w dniach 10 i 15 kwietnia 2022 r.

W projekcie może maksymalnie zostać zaangażowanych:

3 Soprany,
4 Alty lub/i Kontratenory,
2 Tenory,
3 Basy. 

WYMAGANIA:

 • Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka
 • Znajomość partii chóralnych Pasji wg. Św. Jana J. S. Bacha
 • Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym ornamentyki i techniki śpiewu non vibrato, mezzavoce
 • Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej
 • Konieczny udział w próbach w dniach:15-17 lutego i 1-9 kwietnia
 • Posiadanie aktualnego Unijnego Certyfikatu COVID19 (tzw. Green Pass).

OFERUJEMY:

 • Współpracę z profesjonalnym zespołem
 • Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych
 • Atrakcyjne wynagrodzenie projektowe (umowa o dzieło), adekwatne do ilości pracy włożonej w projekt
 • Możliwość współpracy przy kolejnych projektach WOK

NA AUDYCJĘ KANDYDACI ZOBOWIĄZANI SĄ DO PRZYGOTOWANIA:

Wszystkich partii chóralnych Pasji wg. Św. Jana J. S. Bacha.

Oceniane będą następujące elementy wykonania: Poprawność wymowy niemieckiej,  intonacja, rytmika, emisja i barwa głosu, umiejętność śpiewania w ansamblu (kwartecie 4 głosów SATB), retoryka barokowa, ornamentyka.

Wymagane dokumenty:

CV, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie, link do nagrania w wykonaniu kandydatki / kandydata lub plik z nagraniem.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17  stycznia 2022

Obowiązuje forma elektroniczna dokumentów WYSŁANA NA ADRES: sekretariat@operakameralna.pl

Termin przesłuchania planowany jest pomiędzy 28 stycznia, a 2 lutego 2022

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.
 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

Korepetytor-pianista

Od kandydatów oczekujemy:

 • Wykształcenia wyższego
 • Doświadczenia zawodowego na danym stanowisku

Opis stanowiska
Stanowisko: korepetytor-pianista
Wymiar etatu: 1 etat
Termin przesłuchania: 17.01.2022 oraz 24.01.2022
Miejsce przesłuchania: Warszawska Opera Kameralna, ul. Obrońców 31
Godzina przesłuchania: godz. 14:30

Program przesłuchań:

I etap

 1. Zaprezentowanie (gra na fortepianie ze śpiewaniem partii wokalnych) następujących fragmentów oper W. A. Mozarta:

– Finał II Aktu opery Wesele Figara

– Kwintet Wie? Wie? Wie? Ihr an diesem Schreckensort?  z opery Czarodziejski Flet

 1. Zaprezentowanie dowolnego solowego utworu fortepianowego o zaawansowanym stopniu trudności
 2. Granie a vista fragmentów wyciągów fortepianowych i łatwych partytur (repertuar operowy i kantatowo-oratoryjny powstały przed rokiem 1840)

II etap

Praca ze śpiewakiem i dyrygentem.

Oferujemy: zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w instytucji kultury będącej wojewódzką samorządową jednostka organizacyjną

Wymagane dokumenty:

 • list motywacyjny w języku polskim,
 • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i dodatkowe kwalifikacje,
 • kopie świadectw pracy z dotychczasowych miejsc pracy.

Termin złożenia dokumentów: 15.01.2022

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji  z tytułem Korepetytor-pianista na adres: rekrutacja@operakameralna.pl

W aplikacji prosimy o zamieszczenie klauzuli: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”

Zastrzegamy sobie możliwość odpowiedzi tylko na wybrane oferty.

 


Warszawska Opera Kameralna ogłasza audycje dla tancerek do musicalu Company Stephena Sondheima

Audycja odbędzie się w dniu 20 grudnia 2021 r. w Warszawie przy ul. Obrońców 31, w Sali nr 2.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do dnia 6 grudnia 2021 r.

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:

Ogłoszenie
Regulamin audycji
Program audycji i wymagania
Formularz zgłoszeniowy
Ankieta o stanie zdrowia Kandydata
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych dla uczestników przesłuchań

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:
Muzyka orkiestrowego w Zespole Instrumentów Dawnych – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcji: skrzypce

Przesłuchania odbędą się w dn. 7 grudnia 2021 r. w Warszawie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 listopada 2021 r. do godz. 12:00.

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:
Regulamin przesłuchań
Program przesłuchań i wymagania
Formularz zgłoszeniowy

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania do Zespołu Wokalnego dla głosów:

 Alt, Kontratenor;

Wymagania:

 • Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka
 • Biegłe czytanie nut głosem a`vista
 • Zdolności aktorskie
 • Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach
 • Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato
 • Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej

Oferujemy:

 • Współpracę z profesjonalnym zespołem
 • Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych
 • Atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia
 • Opiekę renomowanego pedagoga – wokalisty
 • Indywidualny rozwój zawodowy

Kandydaci zobowiązani są do przygotowania:

 • 2 wybranych arii o zróżnicowanym charakterze (kantylenowa i koloraturowa) powstałych przed rokiem 1800 z takich dzieł jak: pasje i kantaty J. S. Bacha, oratoria G. F. Haendla, opery i kompozycje sakralne W. A. Mozarta i J. Haydna.
 • Chóralnych fragmentów z Requiem d-moll i Wielkiej Mszy c-moll W. A. Mozarta
 • Kandydaci będą proszeni o zaśpiewanie fragmentu muzycznego a`vista

Wymagane dokumenty:

CV, list motywacyjny, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie, link do nagrania w wykonaniu kandydatki / kandydata lub plik z nagraniem.

Fakultatywnie: dyplomy, afisze, programy potwierdzające doświadczenie zawodowe (kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 5  listopada 2021.

Forma elektroniczna dokumentów WYSŁANA NA ADRES: sekretariat@operakameralna.pl jest dopuszczalna

I termin przesłuchania planowany jest pomiędzy 23 a 27 listopada 2021

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

 

 

Warszawska Opera Kameralna ogłasza otwarte audycje dla tancerzy od 16 roku życia (technika klasyczna i technika współczesna) do baletu Dziadek do Orzechów Piotra Czajkowskiego w choreografii Jacka Tyskiego. W trakcie audycji zostaną wybrane 3 role solistyczne i 3 tancerzy/tancerek zespołowych. Próby do baletu odbywać się będą od 8 do 30 listopada (od pon. do sob. w godzinach porannych i wieczornych). Spektakle zaplanowane są na: 3, 4, 5, 10, 11 i 12 grudnia 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy tancerzy chcących wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym.

Audycja odbędzie się w terminie:

17 września 2021 r. – od godz. 14:00

Miejsce: Warszawa, ul. Obrońców 31 (sala nr 2)

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Do pobrania:

Załącznik 1 – Regulamin audycji

Załącznik 2 – Program i wymagania (załącznik do Regulaminu Audycji)

Załącznik 3 – Formularz zgłoszeniowy (załącznik do Regulaminu Audycji)

Załącznik 4 – Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych dla uczestników przesłuchań (załącznik do Regulaminu Audycji)

Załącznik 5 – Ankieta o stanie zdrowia Kandydata (załącznik do Regulaminu Audycji)


Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:

BAS

Wymagania:

 • Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka
 • Biegłe czytanie nut głosem a`vista
 • Zdolności aktorskie
 • Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach
 • Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato
 • Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej

Oferujemy:

 • Współpracę z profesjonalnym zespołem
 • Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych
 • Atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia
 • Indywidualny rozwój zawodowy

Kandydaci zobowiązani są do przygotowania:

 • 2 wybranych arii o zróżnicowanym charakterze (kantylenowa i koloraturowa) powstałych przed rokiem 1800 z takich dzieł jak: pasje i kantaty J. S. Bacha, oratoria G. F. Haendla, opery i kompozycje sakralne W. A. Mozarta i J. Haydna.
 • Chóralnych fragmentów z Requiem d-moll i Wielkiej Mszy c-moll W. A. Mozarta
 • Kandydaci będą proszeni o zaśpiewanie fragmentu muzycznego a`vista

Wymagane dokumenty:

CV, list motywacyjny, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie, link do nagrania w wykonaniu kandydata lub plik z nagraniem.

Fakultatywnie: dyplomy, afisze, programy potwierdzające doświadczenie zawodowe (kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17  września 2021.

Forma elektroniczna dokumentów WYSŁANA NA ADRES: sekretariat@operakameralna.pl jest dopuszczalna

I termin przesłuchania planowany jest na 27-30 września

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania na stanowisko:


muzyka orkiestrowego w Zespole Instrumentów Dawnych – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense w sekcjach: skrzypce, rogi

Przesłuchania odbędą się w dn. 1 i 2 września 2021 r. w Warszawie.
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 25 sierpnia 2021 r. do godz. 12:00.

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl


Do pobrania:
– Regulamin przesłuchań Regulamin przesłuchań
– Program przesłuchań i wymagania Program Vn POL
– Formularz zgłoszeniowy Formularz zgłoszeniowy PL

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla solistów-śpiewaków do produkcji dwóch oper jednoaktowych Gaetano Donizettiego – Il campanello di notte oraz Il giovedì grasso (termin premiery: 15 października 2021 r.) na role:

 • Don Annibale Pistacchio (Il campanello) / Il Colonnello (Il giovedì grasso) – jedna osoba wykonuje obydwie partie: BASSO BUFFO (przedział wiekowy 45-60 lat),
 • Ernesto (Il giovedì grasso) – TENOR (przedział wiekowy 35-45 lat).

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 10 czerwca 2021 roku (czwartek) do godz. 15:00

Przesłuchania odbędą się dnia 14 czerwca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 12:00 w siedzibie Warszawskiej Opery Kameralnej przy ul. Obrońców 31 (sala prób nr 3).

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA:

 1. Ogłoszenie
 2. Formularz
 3. Program
 4. Rodo
 5. Covid
 6. Regulamin

***

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania do Zespołu Wokalnego dla głosów:

 Bas-baryton;

Wymagania:

 • Wykształcenie muzyczne co najmniej średnie, preferowane wyższe na kierunku wokalistyka
 • Biegłe czytanie nut głosem a`vista
 • Zdolności aktorskie
 • Umiejętność śpiewania partii ansamblowych w małych zespołach
 • Znajomość stylistyki i tradycji wykonawczej muzyki dawnej i klasycznej, w tym techniki śpiewu non vibrato
 • Kompetencje społeczne predestynujące do pracy zespołowej

Oferujemy:

 • Współpracę z profesjonalnym zespołem
 • Udział w prestiżowych przedsięwzięciach artystycznych
 • Atrakcyjne i stabilne warunki zatrudnienia
 • Indywidualny rozwój zawodowy

Kandydaci zobowiązani są do przygotowania:

 • 2 wybranych arii o zróżnicowanym charakterze (kantylenowa i koloraturowa) powstałych przed rokiem 1800 z takich dzieł jak: pasje i kantaty J. S. Bacha, oratoria G. F. Haendla, opery i kompozycje sakralne W. A. Mozarta i J. Haydna.
 • Chóralnych fragmentów z Requiem d-moll i Wielkiej Mszy c-moll W. A. Mozarta
 • Kandydaci będą proszeni o zaśpiewanie fragmentu muzycznego a`vista

Wymagane dokumenty:

CV, list motywacyjny, kopie dyplomu potwierdzającego wykształcenie, link do nagrania w wykonaniu kandydata lub plik z nagraniem.

Fakultatywnie: dyplomy, afisze, programy potwierdzające doświadczenie zawodowe (kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem).

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22  lutego 2021.

Forma elektroniczna dokumentów WYSŁANA NA ADRES: sekretariat@operakameralna.pl jest dopuszczalna

I termin przesłuchania planowany jest na 9 marca 2021 r.

Administratorem danych jest Warszawska Opera Kameralna z siedzibą w Warszawie. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji.. Kandydat ma  prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.

***

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla solistów-śpiewaków do produkcji dwóch oper jednoaktowych Gaetano Donizettiego – Il campanello di notte oraz Il Giovedì Grasso (termin premiery: 29.01.2021) na role:

– Don Annibale Pistacchio (Il campanello)/ Il Colonnello (Il Giovedì Grasso) (jedna osoba wykonuje obydwie partie) – BASSO BUFFO

– Ernesto (Il Giovedì Grasso) – TENOR

– Teodoro (Il Giovedì Grasso) – TENOR

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 22.10.2020 (czwartek) do godz. 15:00

Przesłuchania odbędą się dnia 26.10.2020 (poniedziałek) o godz. 11:00 w siedzibie Warszawskiej Opery Kameralnej przy ul. Obrońców 31 (sala prób nr 3).


DO POBRANIA: 

 

***

Warszawska Opera Kameralna ogłasza przesłuchania dla solistów-śpiewaków do produkcji dwóch oper jednoaktowych Gaetano Donizettiego: Il campanello di notte oraz Il Giovedì Grasso (termin premiery: 29.01.2021) na role:

– Don Annibale Pistacchio (Il campanello)/ Il Colonnello (Il Giovedì Grasso) (jedna osoba wykonuje obydwie partie) – BASSO BUFFO

– Ernesto (Il Giovedì Grasso) – TENOR

Kontakt: przesluchania@operakameralna.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12.10.2020 (poniedziałek) do godz. 15:00

Przesłuchania odbędą się dnia 19.10.2020 (poniedziałek) o godz. 11:00 w siedzibie Warszawskiej Opery Kameralnej przy ul. Obrońców 31 (sala prób nr 3).

DO POBRANIA: 

REGULAMIN PRZESŁUCHAŃ

PROGRAM PRZESŁUCHAŃ

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

ANKIETA COVID

Skip to content