Ładowanie Wydarzenia
26
maj
niedziela

Snack Opera. Mozart Edition

26 maja @ 15:00 - 16:15
  • To wydarzenie minęło.

33. Festiwal Mozartowski w Warszawie

Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej

Snack Opera. Mozart Edition

Operowy Koncert Życzeń

Występują:

Aleksandra Orłowska – sopran
Arkadiusz Anyszka – baryton
Tomasz Łykowski – baryton

Natalya Gaponenko – fortepian

Muzyczna przekąska, która ma zaostrzyć apetyt na danie główne – prezentujemy Snack Opera Mozart Edition Jerzego Snakowskiego, która odbędzie się na deskach sceny Basenu Artystycznego.

Prowadzenie, scenariusz i moderacja: Jerzy Snakowski
Scenografia: Katarzyna Gabrat-Szymańska
Czas trwania: 75 minut


SNACK OPERA to znany i lubiany cykl popularyzatorski, stworzony przez Jerzego Snakowskiego – mistrza opowieści o muzyce i operze. Jego autorskie programy popularyzujące muzykę nie tylko przybliżają operę zwykłemu śmiertelnikowi, nie tylko uczą, czym jest uwertura, aria, basso continuo, operowa zdrada, miłość i śmierć, ale budzą narkotyczną wręcz potrzebę powtórki i powrotu. Bo Snack Opera to „muzyczna przekąska, która ma zaostrzyć apetyt na danie główne”. Bo jeśli wiek XX w przybliżaniu tajników opery należał do Bogusława Kaczyńskiego, to wiek XXI należy do Jerzego Snakowskiego. Po prostu.

Tym, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek. Melomanów zachęcimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Snack Opera w Warszawie

W niedzielne popołudnie czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii.  Czyli kolejny koncert operowy? Nie. Wykonywane utwory wybierze publiczność.

Dodatkiem do koncertu będzie rozmowa. Wykonawcy opowiedzą o ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Jerzy Snakowski

Popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Operetkowy zawrót głowy” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), monodramu operowego „Diva for rent” (premiera: Teatr Polonia, 2011), cyklu programów dla TVP „Co z tą operą”.

Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, Ruch Muzyczny). Konferansjer. Laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. Organizator turystyki kulturalnej. W przeszłości zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.

A7R02560
A7R04288
A7R08896
A7R04581
A7R06357
A7R06415
A7R06596
A7R07256
A7R07436
A7R07554
A7R07864
A7R08130
A7R09090
previous arrow
next arrow

Szczegóły
Miejsce wydarzenia
Teatr WOK
Adres: al. Solidarności 76 b
Warszawa, 00-145

+ Google Map
Organizator
Warszawska Opera Kameralna