Ładowanie Wydarzenia
17
listopad
piątek

Spanish Night / najsłynniejsze utwory hiszpańskie

17 listopada 2023 @ 19:00 - 20:00
  • To wydarzenie minęło.

 

Nowa Miodowa – Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie

Spanish Night
Najsłynniejsze utwory hiszpańskie

Występują:

Orkiestra Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej
Musicae Antiquae Collegium Varsoviense

Dyrygent i gitara
Krzysztof Meisinger

Program

Romance de Amor
Manuel de Falla – Danza Espanola de La vida breve
Francisco Tárrega – Requerdos de la Alhambra
Francisco Tárrega – Gran Jota
Manuel de Falla – Danza del Molinero
Manuel de Falla – Cancion del Fuego Fatuo
Andrés Segovia – En Noi de la Mare
El Vito

Luigi Boccherini – Fandango
Isaac Albéniz – Malaguena
Isaac Albéniz – Asturias


W programie “Spanish Night” znajdują się najsłynniejsze i ukochane przez publiczność utwory hiszpańskie nierozerwalnie kojarzone z gitarą takie jak “Requerdos de la Alhambra” F. Tarregi, “Romance de Amor” czy “Asturias” I. Albeniza w opracowaniu na gitarę i orkiestrę barokową napisanym przez Krzysztofa Meisingera. Poszczególne utwory programu “Spanish Night” Krzysztof Meisinger wielokrotnie wykonywał z orkiestrami na całym świecie i zawsze wzbudzały szaleństwo wśród publiczności. Teraz, wszystkie te utwory zostały zebrane w jeden, niezwykle atrakcyjny program zatytułowany “Spanish Night” który będzie także programem kolejnej płyty Krzysztofa Meisingera dla brytyjskiej wytwórni CHANDOS.

Krzysztof Meisinger – zdaniem krytyki i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Philharmonia Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields. Jego talent międzynarodowa krytyka porównuje do talentu takich artystów jak Piotr Anderszewski czy Pepe Romero, a do jego mistrzów należą wielcy gitarzyści naszych czasów tacy jak Aniello Desiderio czy Christopher Parkening. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires grając koncerty w najbardziej renomowanych salach takich jak Musikverein w Wiedniu, Wigmore Hall w Londynie, Tokyo International Forum, Filharmonia Berlińska, Theatre du Chatelet w Paryżu czy Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. Debiuty Krzysztofa Meisingera w Filharmonii Berlińskiej i Musikverein w Wiedniu zakończyły się wielominutowymi owacjami na stojąco. Występuje z najlepszymi orkiestrami takimi jak Academy of St Martin in the Fields, PKF – Prague Philharmonia, Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Kameralna, Bilkent Symphony Orchestra czy Sinfonietta Cracovia u boku takich dyrygentów jak Wojciech Michniewski, Krzysztof Urbański, Jose Maria Florencio, Marek Pijarowski, Michał Klauza, Agnieszka Duczmal czy Łukasz Borowicz.

Występował na wielu festiwalach m.in. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, Usedomer Musikfestival, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, „Muzyka w Starym Krakowie”, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Letni Festiwal Filharmonii Narodowej, La Folle Journee de Varsovie, „Toruń- Muzyka i Architektura”, czy Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy.

Regularnie współpracuje z najwybitniejszymi muzykami międzynarodowej sceny muzycznej m.in. z Sumi Jo, Simone Kermes, Agnieszką Rehlis, Alicją Węgorzewską, Iwona Sobotką, Soyoung Yoon, Juanjo Mosalinim czy Danielem Stabrawą.

Jego nagrania otrzymują liczne wyróżnienia i znakomite recenzje światowej krytyki. Ma swoim dorobku obecnie 10 płyt solowych oraz wiele płyt na których występuje gościnnie. Wśród albumów solowych są nagrania dokonane w słynnym Abbey Road Studio w Londynie z orkiestrą Academy of St Martin in the Fields (Melodia Sentimental), z Sumi Jo, Filharmonią Praską i Philharmonia Quartet Berlin (Meisinger), z orkiestrą Sinfonia Varsovia (Astor oraz Astor – live at the Opera), czy z orkiestrą barokową Poland baROCK (Vivaldissimo). W maju 2020 roku Krzysztof Meisinger podpisał 3-letni ekskluzywny kontrakt płytowy z brytyjską wytwórnią CHANDOS. Debiutancki solowy album nagrany dla tej wytwórni zatytułowany „Elogio de la Guitarra” pozyskuje oszałamiające recenzje, a przez portal AllMusic został on uhonorowany nagrodą „Best of 2021”. W maju 2022 roku w plebiscycie brytyjskiego portalu uDiscoverMusic został uznany za jednego z 20 najwybitniejszych gitarzystów klasycznych wszech czasów.

Jako dyrygent współpracował m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia, Warszawską Operą Kameralną, Chórem Akademii Morskiej w Szczecinie i wieloma orkiestrami filharmonicznymi. W latach 2010-2015 był stałym gościnnym dyrygentem orkiestry Capella Bydgostiensis.

Jest laureatem Medalu „Gloria Artis”, Nagrody Artystycznej Prezydenta Szczecina, Nagrody „Pro Arte”, Nagrody Indywidualnej Ministra Kultury.

Jest założycielem i dyrektorem artystycznym MEISINGER Music Festival – corocznego festiwalu muzycznego odbywającego się od 2017 roku w Szczecinie. Od początku istnienia MMF gościli na nim tacy artyści jak Ivo Pogorelich, Sumi Jo, Piotr Anderszewski, Mariza, L’Arpeggiata, Alena Baeva, Janoska Ensemble, Daniel Stabrawa, Sinfonia Varsovia, Soyoung Yoon i wielu innych wybitnych artystów.

„Od wieków nie słyszałem tak fascynującej indywidualności jak Krzysztof Meisinger i mam nadzieję, że na tego wyjątkowego gitarzystę czeka światowa kariera, bo świat zasługuje na jego grę, wirtuozerię, indywidualność i emocje!”

„The Listener” – Rainer Aschemeier (Germany)

Szczegóły
Data 17 listopada 2023
Czas 19:00 - 20:00
Miejsce wydarzenia
Nowa Miodowa – Sala Koncertowa ZPSM Nr 1 w Warszawie
Adres: Rakowiecka 21
Warszawa,

+ Google Map