Ładowanie Wydarzenia
14
październik
sobota

Welcome Back, Adam – recital Adama Makowicza

14 października 2023 @ 19:00 - 20:00
  • To wydarzenie minęło.

 

Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej

Welcome Back, Adam

Recital Adama Makowicza

 

Koncert promujący najnowszy solowy album mistrza pianistyki jazzowej Adama Makowicza pt. “Welcome Back, Adam”


Jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych. Nestor i Mistrz, niekwestionowany autorytet jazzowej pianistyki i improwizacji, klasyk i ciągle poszukujący kompozytor. Wydana w czerwcu 2023 roku płyta WELCOME BACK, ADAM jest podsumowaniem dotychczasowego dorobku twórcy, spinającym okres ostatnich czterdziestu pięciu lat działalności – od wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i wydania w roku 1978 pierwszej za oceanem płyty zatytułowanej Adam. „Czterdzieści pięć lat temu – jak opowiada muzyk – po przybyciu do Nowego Jorku nagrałem swój pierwszy album dla Columbia Records zatytułowany Adam. Album ten był punktem zwrotnym, swoistą cezurą mojego dotychczasowego grania i postrzegania muzyki jazzowej. Wyjazd był przetarciem zupełnie nowych muzycznych szlaków, z dala od europejskiego jazzu. Po latach muzykowania z najlepszymi jazzmanami na całym świecie, gram już zupełnie inaczej. Dziś chciałbym podzielić się
moją muzyką – efektem wieloletnich doświadczeń i poszukiwań.”
Welcome Back, Adam jest – choćby w tytule – nawiązaniem do pierwszego amerykańskiego albumu. Zawiera 17 utworów, w tym 8 autorskich kompozycji oraz popularne standardy – repertuar, w którym artysta czuje się doskonale. W ciągu swojej wspaniałej kariery grywał w słynnych amerykańskich klubach jazzowych oraz najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie. To wielki przywilej móc gościć i słuchać Go na żywo.

Koncert jest częścią cyklu, w ramach której Warszawska Opera Kameralna zaprasza do współpracy najwybitniejszych muzyków jazzowych.

Szczegóły
Data 14 października 2023
Czas 19:00 - 20:00
Miejsce wydarzenia
Basen Artystyczny
Adres: ul. M. Konopnickiej 6
Warszawa, 00-491

+ Google Map