Warszawska Opera Kameralna od kwietnia 2018 r. do końca roku 2019 zrealizowała projekt „OPEROBUS – wszystkie drogi prowadzą do WOK” finansowany ze środków Województwa Marszałkowskiego.

W ramach projektu 20 pięćdziesięcioosobowych grup z obszaru całego woj. mazowieckiego (spoza Warszawy) miało możliwość obejrzenia spektakli operowych wystawianych na deskach Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy dowieźć Widzów i zaoferować im bilety ze zniżką.

Oferta skierowana jest zarówno do widzów dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży. W roku 2018 były to następujące grupy:

– w dniu 7 października grupa z Brwinowa i okolicznych wsi obejrzała spektakl Idomeneo, Re di Creta W.A. Mozarta. W ramach projektu nawiązano współpracę z Domem Kultury w Brwinowie.

– 16 listopada w Teatrze WOK odbyła się światowa prapremiera opery Stanisława Moniuszki Die Schweizerhutte oraz nowe wystawienie opery Nocleg w Apeninach. W ramach projektu spektakl obejrzała grupa 50 osób z Opinogóry i Ciechanowa. Dzięki temu wyjazdowi nawiązano współpracę między WOK a Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

– 18 listopada te same dwie jednoaktówki St. Moniuszki obejrzała 50-osobowa grupa z Żabiej Woli. WOK nawiązała współpracę z Domem Kultury w Żabiej Woli.

– 6 grudnia dzieci z miejscowości Klwów (między Radomiem a Tomaszowem Mazowieckim) uczestniczyły w warsztatach oraz premierowym spektaklu Zamek na Czorsztynie Karola Kurpińskiego w ramach edukacyjnego cyklu WOK oper dla dzieci “OPERA ENTER”. Nawiązano współpracę ze Szkołą Podstawową nr 1 we Klwowie.

– 7 grudnia dzieci z miejscowości Pionki (koło Kozienic) również obejrzały spektakl Zamek na Czorsztynie Karola Kurpińskiego i uczestniczyły w warsztatach na temat opery, które są elementem cyklu “OPERA ENTER”.

Celem naszego projektu jest:

– wyrównywanie szans w dostępie do sztuki operowej mieszkańców Mazowsza,

– edukacja na temat sztuki operowej,

– integracja lokalnych społeczności poprzez wspólne uczestnictwo w kulturze,

– upowszechnianie dorobku europejskiej i polskiej sztuki operowej.

.

DOTACJA ZE ŚRODKÓW:

 

Skip to content