Projekt „OPEROBUS” 2023

Home / Projekt „OPEROBUS” 2023

Warszawska Opera Kameralna od marca do grudnia 2023 r. zrealizowała projekt „OPEROBUS” finansowany ze środków Województwa Marszałkowskiego.

W ramach projektu ponad 50 grup z obszaru całego woj. mazowieckiego (spoza Warszawy) miało możliwość obejrzenia spektakli operowych wystawianych na deskach Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej. Dzięki dofinansowaniu mogliśmy dowieźć Widzów i zaoferować im bilety ze zniżką.

Oferta skierowana jest zarówno do widzów dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży. W roku 2023 były to następujące grupy:

 • W dniach 11 i 18 marca 2023 w ramach projektu zaprosiliśmy młodzież z Garwolina oraz Zakrzewia na dwie opery Gian Carlo Menottiego: “Telefon” oraz “Medium”.
 • W dniu 26 marca w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej odbył się koncert “Snack Opera” – wydanie specjalne. W koncercie uczestniczyły grupy z Zakroczymia, Nowego Dworu Mazowieckiego, Nasielska i Czosnowa.


 • 14 kwietnia 2023 50-osobowa grupa z Bodzanowa obejrzała broadwayowski musical “Company” Stephena Sondheima, wystawiony na deskach Basenu Artystycznego.
 • W dniu 22 kwietnia dzieci z Grabowa nad Wisłą obejrzały spektakl “Czarodziejski flet piccolo” na podstawie opery W. A. Mozarta.
 • 7 maja 2023 r. w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Inauguracyjna Festiwalu Mozart Junior. W ramach projektu koncert obejrzały 4 grupy dzieci z Węgrowa, Mariańskiego Porzecza, Stanisławowa i Białobrzegów.
 • 14 maja 2023 r. – podczas uroczystej Gali Otwarcia 32. Festiwalu Mozartowskiego, gościliśmy 3 grupy seniorów z Zakrzewia, Nowego Dworu Mazowieckiego i Ciechanowa oraz grupę licealistów z Grójca. 
 • W dniach 19-21 maja 2023 r. 7 grup dzieci z miejscowości: Wołomin, Ciechanów, Konary, Brudki Stare, Szelków Stary, Stanisławów i Borzęcin obejrzało spektakl “Bastien i Bastienne”.
 • W dniach 21 i 26 maja 2023 r. odbyły się 2 koncerty w Zamku Królewskim: L’Armonica – Magia krystalicznego brzmienia, w którym udział wzięła 44-osobowa grupa z Ząbek oraz Burza i napór, którego wysłuchały grupy ze Starych Babic i Kadzidła, natomiast 11 czerwca 2023 r. w tym samym miejscu zagrała Orkiestra Polskiego Radia Amadeus, w którym udział wzięła grupa z Nowego Dworu Mazowieckiego.
 • W dniach 28 maja i 26 czerwca 2023 r. odbyły się koncerty z cyklu Snack Opera. Mozart Edition, w których udział wzięły grupy z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Tłuszcza.
 • W ramach 4. Festiwalu Mozart Junior Warszawska Opera Kameralna wystawiła 2 opery dla dzieci: “Orientalna awanturka” na podstawie opery “Uprowadzenie z seraju” (2-3 czerwca) oraz “Czarodziejski flet piccolo” (20-21 czerwca). W wydarzeniach uczestniczyły dzieci z: Serocka, Jasienicy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Brudek Starych i Starego Szelkowa.
 • 24 czerwca 2024 r. w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie odbył się recital pieśni z fortepianem “Mozart da Camera”. W wydarzeniu tym wzięły udział grupy z Zakrzewia, Ciechanowa oraz Nowego Dworu Mazowieckiego.

 • Galą Finałową w Teatrze Polskim w dniu 2 lipca 2023 r. Warszawska Opera Kameralna zakończyła 32. Festiwal Mozartowski. W uroczystości tej towarzyszyły nam grupy z Ciechanowa oraz Nowego Dworu Mazowieckiego.
 • W dniach 9-17 listopada 2023 r. Warszawska Opera Kameralna wystawiła tango operitę “Maria de Buenos Aires” Astora Piazzolli. Spektakl cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, a uczestniczyć w nim okazję miały grupy z Ciechanowa, Nowego Dworu Mazowieckiego i Józefowa.

 

DOTACJA ZE ŚRODKÓW:

Skip to content