Alicja Węgorzewska Super Gwiazdą Plejady 2020. “Dziękuję, że kochacie operę!”

Plejada.pl, Dagmara Moździerz

Rozstrzygnięcie plebiscytu Gwiazdy Plejady to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń show-biznesowych każdego roku. Tegoroczna edycja plebiscytu pod hasłem “All You Need Is Love” dotarła do mety. Poznaliśmy celebrytów nagrodzonych w sześciu wyjątkowych kategoriach: osobowość roku, metamorfoza roku, gwiazda stylu, gwiazda sieci, debiut roku oraz nadzieja Plejady.

Poza nimi przyznano jeszcze dwie dodatkowe statuetki Super Gwiazdy Plejady. Jedna z nich trafiła do Alicji Węgorzewskiej, która nie kryła wzruszenia wyróżnieniem.

Odbierając Gwiazdę Plejady, podziękowała swojej publiczności za docenienie pracy:

Dziękuję, że jesteście naszą wspaniałą publicznością, że kochacie operę i że wierzycie w nas! Dziękuję, że mogę dla Was pracować i mogę być doceniana!

Alicja Węgorzewska od lat rozsławia polską kulturę na arenie międzynarodowej. Śpiewaczka koncertuje m.in. w Niemczech, Japonii i Nowym Jorku. Niedawno ruszyła na podbój Tokio, gdzie zespół Warszawskiej Opery Kameralnej, której jest dyrektorką i naczelną artystyczną, został gorąco przyjęty i doceniony przez tamtejszą publiczność. W rozmowie z Plejadą gwiazda opery wspominała:
Japończycy uwielbiają muzykę, bo są tak wychowywani. Są też bardzo powściągliwi, ale niesamowite są ich reakcje na koniec przedstawienia. Oklaski potrafią trwać kilkanaście minut. Nie pięć, nie siedem, tylko nawet piętnaście! Kurtyna podnosi się nawet 20 razy do góry, a oni przez ten cały czas biją brawo. Wtedy chyba puszczają im te hamulce, które blokują ich na co dzień. Jest tu ogromny szacunek dla artystów
Alicja Węgorzewska wielokrotnie dawała Polakom powód do dumy. Wśród jej zasług dla szerzenia polskiej kultury znalazł się m.in. angaż w Neue Oper Wien, a także w Theater an der Wien, gdzie na zaproszenie sekretarza generalnego ONZ Kofi Annana wystąpiła w koncercie z okazji narodzin 6-miliardowego obywatela Ziemi.

Jedna z najwybitniejszych polskich mezzosopranistek od lat angażuje się też w działalność charytatywną. Pod koniec ubiegłego roku została laureatką prestiżowej amerykańskiej nagrody Maria Callas Tribute Prize, przyznawaną artystkom, które poza bogatą twórczością wyróżniają się działalnością społeczną, szczególnie w walce o prawa kobiet.

Alicja Węgorzewska związana jest też z Fundacją StartSmart, która działa na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów i osób wykluczonych społecznie. Wszystko to łączy z funkcją Dyrektorki Naczelnej i Artystycznej Warszawskiej Opery Kameralnej. Kobieta o niepowtarzalnym głosie, sile i charyzmie. Niekwestionowana Super Gwiazda.

Gratulujemy wyróżnienia!

https://plejada.pl/newsy/alicja-wegorzewska-super-gwiazda-plejady-2020/b9gr4bw?fbclid=IwAR2d16JNQSyct04BECGR6l7kiGkafC5pfmwT7eK0q5yT8SliNpqkLpnf51M

Skip to content