#hot16challenge Alicji Węgorzewskiej

Plejada.pl, Aleksandra Czajkowska, 17.06.2020

ALICJA WĘGORZEWSKA NAGRAŁA SWOJĄ WERSJĘ #HOT16CHALLENGE. ŚPIEWA O “OSTRYM CIENIU MGŁY”

Alicja Węgorzewska to znakomita śpiewaczka operowa. Teraz artystka wydała swoją wersję popularnego ostatnio #hot16challenge, która mocno różni się od tej zaprezentowanej przez innych artystów. Będziecie zaskoczeni.

Alicja Węgorzewska znana jest na całym świecie dzięki swojemu niesamowitemu głosowi. Śpiewała w najznakomitszych operach m.in. w Nowym Jorku, Wiedniu, Paryżu czy Berlinie. Również jej nowa piosenka, napisana w duchu wdzięczności dla medyków, jest wykonana w stylu operowym.

Na profilu Warszawskiej Opery Kameralnej w serwisie YouTube ukazała się piosenka artystki, która jest jej wersją ogólnopolskiej akcji muzycznej #hot16challenge. Akcja zapoczątkowana została w 2014 r., a teraz ma miejsce jej druga edycja. Wszystko to w ramach podziękowania medykom za ich pracę podczas pandemii COVID-19.

Alicja Węgorzewska w #hot16challenge

Klip wystylizowany jest na lata 20. Widzimy w nim Alicję Węgorzewską ubraną w długą czarną suknię. Artystka ma spięte włosy, a w ręku trzyma długą, czarną cygaretkę z papierosem. Dodatkowo teledysk jest czarno-biały co jeszcze bardziej nadaje klimat temu utworowi. Nagranie zaczyna się od słów:

Tak, to jest #hot16challenge. Dziękuję za nominację Jurkowi Petersburskiemu. Z podziwem patrzę na medyków i dziękuje wam za trud i poświęcenie. Macie piękne serca

W dalszej części Alicja Węgorzewska śpiewała, że dziękuje za pomoc medykom w czasie trwania koronawirusa i że to właśnie oni są bohaterami. Pojawiło się również nawiązanie do #hot16challenge prezydenta Andrzeja Dudy. W przedostatnim fragmencie refrenu słyszalne jest nawiązanie do słynnego już “ostrego cienia mgły”.

Medyku, jestem wdzięczna za każdy twój gest

Medyku, poświęceniem mnie wzruszasz do łez

Druga zwrotka poświęcona jest głównie kulturze, choć już w pierwszej wspomniana została opera Mozarta “Don Giovanni”, która była “zdjęta z afisza”. Później Alicja Węgorzewska nawiązała do opery Verdiego “Aida”.

Dziś mówimy zgodnym chórem, niechaj każdy go usłyszyCzas przywrócić nam kulturę, bo już sama ledwie dyszy!

Na zakończenie artystka nominowała kilka osób, do stworzenia własnej wersji #hot16challenge.

Nominuję: Orkiestrę MACV, Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej, Dyrektora Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej Piotra Sułkowskiego, autora projektu Snack Opera Jerzego Snakowskiego, Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku profesora Ryszarda Minkiewicza, dyrygenta Kubę Wnuka, poetę Krzysztofa Cezarego Buszmana, Dyrektora Polskiej Opery Królewskiej Andrzeja Klimczaka i Zespół Techniczny Warszawskiej Opery Kameralnej

Trzeba przyznać, że wersja #hot16challenge Alicji Węgorzewskiej jest naprawdę oryginalna. Doceniamy ten znakomity pomysł.

Skip to content