Spektakl “Moniuszko za kulisami”: Festiwal Moniuszkowski 26 kwietnia 2019

Warszawska Opera Kameralna serdecznie zaprasza 12 maja o godz. 10:00 na spektakl ‘Moniuszko za kulisami”.

Autorem projektu jest reżyser operowy Michał Znaniecki, który postanowił sięgnąć do opery Flis Stanisława Moniuszki i przybliżyć zarówno sylwetkę kompozytora jak i jego operę najmłodszym, przygotowując tym samym dzieci uczestniczące w projekcie do 200. lecia urodzin Kompozytora i roku 2019. Projekt zakłada prezentację interaktywnych spektakli, w których przewodnikiem każdorazowo jest postać kompozytora, a w jego rolę wciela się Dariusz Niebudek. Spektakle pozostawiają dzieciom przestrzeń na interakcję, a tym samym na rozwijanie potencjału twórczego, wyobraźni i kreatywności.

Nie brakuje w nich poczucia humoru i świetnej wspólnej zabawy, przy jednoczesnym aspekcie edukacyjnym.

Spektakl w zabawny sposób przedstawia produkcję od kulis teatralnych.

Asystujemy inspicjentce, która boryka się z problemami obecnymi często w czasie premier, takimi jak kryzys tenora hipochondryka, nagłe zastępstwo, nieudolności suflera, brak rekwizytów czy techniczne braki zaplecza. Sam autor – Stanisław Moniuszko – wcieli się w jedną z postaci z opery Flis aby ratować premierę…

Podczas spektaklu dzieci będą mogły zaznajomić się z profesjami teatralnymi, które na codzień nie są widoczne na scenie, jednocześnie poznać szczegóły libretta opery Flis i wspólnie z aktorami i śpiewakami wziąć udział w przedstawieniu. Nie zabraknie wspólnej nauki i śpiewania najsłynniejszej arii Flisaka Franka „Płyną tratwy po Wiśle”.

Spektakl wyprodukowała w 2018 roku Fundacja JUTROPERA dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”, natomiast w roku 2019 spektakl wystawiony będzie w Warszawskiej Operze Kameralnej przy udziale środków Województwa Mazowieckiego.

 

Źródło:

http://www.irka.com.pl/portal/News?news_id=66950

Skip to content